Ako sme vás už informovali v Rádiu Expres sa dejú personálne zmeny. Evu Babitzovú vystriedal na pozícii generálneho riaditeľa bývalý programový riaditeľ rádia Ivan Antala. Novým programovým riaditeľom sa stal Martin Fenčák.

„Práca na poste generálneho riaditeľa je pre mňa veľkou výzvou. Rádio Expres je renomovaným médiom a silnou značkou a verím, že to tak ostane i naďalej,“ povedal pri tej príležitosti nový generálny riaditeľ Rádia Expres Ivan Antala.

Generálny riaditeľ Rádia Expres Ivan Antala oznámil meno nového programového riaditeľa. Stal sa ním Martin Fenčák, ktorý bol doposiaľ šéfproducent vysielania.

Martin Fenčák (na fotografii hore) je v Rádiu Expres od roku 2002. Začínal ako moderátor rannej show, od roku 2006 pôsobil ako šéfproducent.

„Martin je človek oddaný rádiu telom aj dušou. Výsledky jeho práce ako šéfproducenta sú zárukou, že rádio bude naďalej lídrom,“ uviedol Ivan Antala.  

Oslovili sme nového programového riaditeľa Martina Fenčáka a opýtali sme sa:

Rádio Expres má nového programového riaditeľa (aktualizované)-Martin Fenčák
Martin Fenčák, nový programový riaditeľ Rádia Expres

Ako šéfproducent ste pôsobili v rádiu Expres dlhé roky. Rádio teda poznáte. Aké programové zmeny môžu vaši poslucháči očakávať?

Poslucháči a tiež moji kolegovia môžu očakávať v prvom rade celkom prirodzenú snahu o kontinuitu. Ivan Antala bol rešpektovaným programovým riaditeľom s vynikajúcimi výsledkami, ja by som rád pokračoval v začatom. Okrem iného sa chcem napríklad zamerať aj na prepojenie vysielania so sociálnymi sieťami a rád by som do éteru priniesol viac známych osobností, povedal Martin Fenčák.

Zmena pracovnej pozície je obrovská výzva. Z čoho máte obavy a naopak na čo sa najviac tešíte?

Mám skôr rešpekt ako obavy. V mojom prípade ide skôr o „prepnutie sa“ z denného výkonného režimu do strategickejšej polohy uvažovania a plánovania v dlhodobejšom horizonte. Teším sa na všetko, čo príde a užívam si to, doplnil Martin Fenčák.

 

Novým šéfproducentom sa stal hudobný dramaturg rádia Rasťo Bečaver, ktorý  zároveň zostava aj šéfom hudby.

Rádio Expres vzniklo v roku 2000, od roku 2005 je podľa prieskumu spoločnosti Median SK najpočúvanejšou rozhlasovou stanicou na Slovensku. Poslucháči dlhodobo oceňujú jeho dôveryhodnosť a objektivitu. Rádio Expres pokrýva svojím signálom 88% Slovenska a má 865 000 denných a viac ako 1,5 milióna týždenných poslucháčov.

Bauer Media Group je jedna z najväčších a najúspešnejších mediálnych spoločností vo svete, ktorá vydáva viac ako 600 časopisov, 400 digitálnych produktov a vysiela pre milióny ľudí cez svojich 50 rádio a televíznych staníc.

Do portfólia spoločnosti patria vydavateľstvá, poštové a distribučné služby, marketing a mediálny predaj. Ich celosvetovú stratégiu podčiarkuje vášeň pre ľudí a značky.  Slogan “We Think Popular” vyjadruje zameranie skupiny Bauer Media Group ako vydavateľa obľúbených médií, ktorý poskytuje inšpiráciu a motiváciu pre viac ako 11 000 zamestnancov v 16 krajinách.

Na Slovensku do mediálnej skupiny Bauer Media Group patrí okrem vydavateľstva Bauer Media SK aj nezávisle fungujúce Rádio Expres.

Marián Luha

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu