Preklikať sa k najčerstvejším informáciám bez zbytočných „uviaznutí“ v spleti vĺn, nebude už žiadnym  problémom ani pre toho najmladšieho „surferského učňa“.

Rádio Expres prednedávnom avizovalo pripravované zmeny platformy webu. Nový, vylepšený systém si kladie za úlohu v prvom rade,  flexibilnejšie reagovať na požiadavky užívateľov, ale i na čerstvé dianie a aktuálny vývoj.

Uvedené zmeny bližšie objasňuje Igor Guttler z Rádia Expres:„S novým webom prichádza komplet nový prístup k našej stránke. Celý web je maximálne responzívny, prispôsobuje sa akémukoľvek rozlíšeniu. Aktuálny systém nám dáva možnosť veľmi promptne reagovať na aktuálne trendy a tým vylepšovať každú jeho stránku. Vylepšovať každú našu činnosť alebo produkt sme vždy chceli a chceme neustále, preto hodnotíme všetky podnety a aspekty, ktoré máme prístupné.“

Rádio Expres má nový web
Popud na výmenu webového systému a súčasne i vizuálnej podoby stránky, si vyžiadal samotný čas. Respektíve si ho vynútil nezastaviteľný prúd vývoja. Rýchle napredovanie v oblasti informačných technológií spôsobovalo, že starý systém jednoducho nestíhal reagovať na momentálne požiadavky. Vyžadoval zdĺhavú manipuláciu a zbytočne zložitú intervenciu pri implementácii akýchkoľvek zmien.

„Zákulisie“ renovácie celého informačného systému poodkrýva Igor Guttler v nasledovných riadkoch: „Podnet vyšiel predovšetkým z interných kruhov. Systém, na ktorom bol postavený predchádzajúci web bol už zastaraný systém, akákoľvek zmena, ktorá vychádzala z aktuálnych potrieb si vyžadovala zakaždým väčší zásah a viacej času. Išlo hlavne o zmenu platformy a celého systému, redesign bol len bonus, ktorý bol aj tak nutný.“

Avizovaná transformácia je už „zabehnutá“ v plnej prevádzke. Isteže, tak ako každý väčší projekt, i ona vyžaduje dlhšiu dobu testovania, aby sa zistilo, aké chybičky „krásy“ bude potrebné vylepšiť, poprípade rovno odstrániť.

Principiálna logika a design projektu bol pripravený in-house pod „taktovkou“ web dizajnéra Mareka Zabáka. Spolupracoval pri tom s firmou Webikon, ktorá priniesila niektoré technické riešenia. Po niekoľkých neúspešných pokusoch so serverom pri spustení webu nakoniec zakotvili v hostingovej spoločnosti Webglobe, kde pre Expres pripravili dostatočne stabilné riešenie presne podľa požiadaviek. Podnet na výmenu webu a súčasne i vizuálnej podoby stránky, si vyžiadal čas. Starý systém nestíhal reagovať na momentálne požiadavky.

„Web je momentálne takmer v plnej prevádzke. Samozrejme, ako pri každom takomto projekte, potrebujeme ešte vychytať pár chýb, ale vo všeobecnosti budeme neustále pracovať na ďalších vylepšeniach. Platforma, na ktorej je postavený, nám dáva možnosť kedykoľvek upraviť, doplniť, vylepšiť a hľadať nové lepšie cesty.“ dodáva Marek Zabák.

Cieľom zmeny platformy a re-designu webu by mala byť primárne „možnosť promptnejšie reagovať na aktuálne trendy a naše požiadavky“, k záveru dodáva Guttler.

Pevne veríme, že vynovený systém „uposlúchne“ slová svojich „stvoriteľov“ a jeho prvé kroky zakaždým povedú, len tým správnym smerom.

Lucia Juríková

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu