September je tu čo nevidieť, a zmeny nepostihli len televízne obrazovky, ale aj poslucháčske základne. Aj rádiá sa totiž pomaly, ale isto pripravujú na novú sezónu.

Tieto novinky sa však netýkajú programu, ale moderátorskej zostavy. Prvú zmenu avizovalo Rádio Expres. Najpočúvanejšie rádio na Slovensku sa totiž rozhodlo posilniť svoj moderátorský tím o Michala Saba známeho z Europy 2, kde moderoval rannú show Zoo Europa 2.

Michala Saba budete môcť na Rádiu Expres počúvať v podvečer od nedele do štvrtka. Pri mikrofóne bude jeho spoločníčkou Mona Zázrivcová.

Aká bude téma show a jej hlavná myšlienka v rádiu ešte nevedia: „Na konkrétnych parametroch show v tejto chvíli pracujeme. V žiadnom prípade však nepôjde o zmenu formátu či orientácie na inú cieľovú skupinu. Na druhej strane chceme jasne odlíšiť novú show od tej, ktorá sa v tomto čase vysielala v minulej sezóne,“ hovorí Ivan Antala, programový riaditeľ Rádia Expres.

Po niekoľkoročnej spolupráci odchádza moderátor Ivan Bindas, známy ako Binďo, ktorý pôsobil v rádiu dlhé roky.

„Binďo je náš kamarát a bol súčasťou nášho tímu takmer od začiatku a preto niet pochýb o tom, že nám za ním bude smutno. Ale nemôžeme žiť z minulosti a v tejto chvíli sme presvedčení, že pre obe strany bude perspektívnejšie, keď sa naše cesty rozídu,“ hovorí ďalej Ivan Antala.

Bindas začínal v Exprese v roku 2000, keď sa rádio profilovalo so zameraním na dopravné informácie. Neskôr pôsobil ako redaktor spravodajstva, a potom sa stal moderátorom v centrále Expresu v Bratislave.

Na druhej strane sa však najpočúvanejšie rádio teší z novej posily, ktorú všetci vnímajú ako novú kapitolu, ktorá je vždy najvzrušujúcejšia.

Rádio Expres vníma Michala Saba ako skúseného a veľmi nadaného moderátora. „Počas leta nás svojimi výkonmi presvedčil, že môže byť obohatením nášho tímu. Vidíme v ňom veľký potenciál na rast,“ dodáva Ivan Antala.

Všetci v rádiu si veľa sľubujú aj od jeho spojenia s Monou Zázrivcovou. Dôležité je spomenúť, že iné zmeny Rádio Expres nechystá. V novej vysielacej sezóne tak budú v programe stále osvedčené show, ktoré poslucháči veľmi dobre poznajú.

Stanislava Andraščíková

Fotografiu Michala Saba nám zapožičal portál www.akademiakrasy.sk. Ďakujeme.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu