zdroj: Rádio Expres

Sedem dní trvajúca hitparáda štartuje v Rádiu Expres v sobotu 9. februára a potrvá do piatku 15. februára. Počas hitparády sa vo vysielaní žiadna pesnička nezopakuje dvakrát.

Piesne do hitparády vyberajú poslucháči z databázy 3500 skladieb, ktorú Rádio Expres umiestni na špeciálnu podstránku.

Tam budú môcť poslucháči posielať aj svoje tipy. Každý, kto sa zúčastní hlasovania, má desať hlasov, ktoré môže rozdeliť viacerým pesničkám. Hlasovať sa bude dať už od soboty 2. februára.

Aj tento rok môžu poslucháči za hlasovanie získať ceny. Hrá sa o bluetooth reproduktory JBL Clip 3 a kto správne tipne víťaza hitparády, môže získať elektrickú kolobežku Xiaomi.

„Z bláznivého nápadu sa za päť rokov stala tradícia. Nikto si nevedel predstaviť hitparádu, ktorá trvá týždeň a dnes si nevieme predstaviť začiatok roka bez nej. Najdlhšia rádiová hitparáda patrí k najdôležitejším projektom Rádia Expres. Pracuje na nej veľa ľudí, týka sa prakticky všetkých v rádiu, ale výsledok stojí za to. Tešíme sa z nej my, aj naši poslucháči. Sme opäť veľmi zvedaví na prvé miesto, ale vychutnáme si každý jeden z tých 2019 hitov, ktoré zahráme,“ povedal hudobný šéf rádia Rasťo Bečaver.

V roku 2018 poslucháči hlasovaním rozhodli o víťazstve skladby Hej Sokoly, ktorú naspievali IMT Smile a Ondrej Kandráč.

V roku 2017 vyhral Alvaro Soler s hitom Sofia, 2016 to bola Adele a jej pieseň Hello.

U2 a ich hit One patril roku 2015 a prvý ročník najdlhšej hitparády v slovenskom éteri vyhrala v roku 2014 Metallica s piesňou Nothing Else Matters.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu