V živom vysielaní rádia Expres sa poslucháči stretnú pred voľbami s duelmi lídrov politických strán, ktoré bude moderovať Braňo Závodský. Volebné výsledky a diskusiu s lídrami víťazných politických strán potom rádio prinesie v spolupráci s online HNtelevíziou. Reláciou v nedeľu 6. marca budú divákov aj poslucháčov sprevádzať moderátor Braňo Závodský a Martina Šimková, šéfredaktorka denníka Hospodárske noviny. Správu sme aktualizovali o tlačové vyhlásenie Urádu vlády k účasti Roberta Fica v avizovanej diskusii.

Lídrov politických strán vybralo rádio do vysielania podľa priemerov volebných preferencii politických strán, ktoré dosiahli v posledných prieskumoch aspoň 5% kvórum, potrebné na zvolenie do parlamentu. Aby rádio mohlo vytvoriť duely, vybralo aj prvú stranu pod čiarou zvoliteľnosti, t.j. stranu Sme rodina.

V prvej diskusnej relácii rádia s názvom „Braňo Závodský naživo – volebný duel“ sa tak v piatok 26. februára prekvapivo stretne majiteľ konkurenčného Fun rádia Boris Kollár zo strany Sme rodina a Béla Bugár zo strany Most-Híd.

V pondelok 29. februára sa potom v štúdiu stretnú Richard Sulík vs. Ján Figeľ, v utorok 1. marca Radoslav Procházka vs. Andrej Danko a sériu duelov uzavrú tri dni pred voľbami Robert Fico vs. Igor Matovič, v stredu 2. marca.

I nad týmito diskusiami bude dohliadať Rada pre vysielanie a retransmisiu, ktorá špeciálne monitoruje v čase volieb vysielanie rádií a televízií už od soboty 13. februára. Čítaj viac.

Rádio Expres bude pravidelne informovať vo svojom vysielaní o prvých výsledkoch volieb už v sobotu večer 5. marca po 22 hodine, kedy začína aj vysielanie relácie Volebná noc, ktorá vyvrcholí dvojhodinovou reláciou v štúdiu HNtelevízie a v rádiu Expres v sobotu 6. marca od 8:00 hod., moderovať budú Braňo Závodský z Rádia Expres a Martina Šimková, šéfredaktorka denníka Hospodárske noviny.

V štúdiu s nimi okrem lídrov víťazných politických strán bude aj politológ Grigorij Mesežnikov.

Predbežné výsledky volieb pochádzajú z tzv. exit pollu televízie Markíza a Rádia Expres od prieskumnej agentúry Focus. Agentúra sa bude voličov 5. marca pri odchode z volebných miestností pýtať, ktorú politickú stranu volili.

Braňo Závodský, moderátor Rádia Expres a Marcela Šimková, šéfredaktorka Hospodárske noviny - zdroj foto - Rádio Expres
Braňo Závodský, moderátor Rádia Expres a Marcela Šimková, šéfredaktorka denníka Hospodárske noviny (zdroj foto: Rádio Expres)

Aktualizované:

Prečítajte si stanovisko predsedu vlády SR Roberta Fica k diskusnej relácii v Rádiu Expres: „Predseda vlády SR Robert Fico sa nezúčastní na žiadnom divadle organizovanom Rádiom Expres. Nikdy nepotvrdil účasť v pripravovanej diskusii a Rádio Expres svojím prístupom nesie zodpovednosť za to, že táto téma je zneužívaná jednou politickou stranou v predvolebnej kampani. Predseda vlády oficiálne potvrdil účasť v predvolebných reláciách STV, SRo, TA3 a TV Markíza,“ uviedol Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Nedávno odmietol Robert Fico i účasť v diskusnej relácii pod názvom Sajfa vs. Kandidát 2016, ktorú chcelo Fun rádio odvysielať 19. februára.

Pozrite si vtipné video čakajúceho Sajfu na Roberta Fica:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu