foto: Rádio Expres

Spravodajská redakcia Rádia Expres odštartuje od 11. februára exkluzívne Predvolebné debaty Braňa Závodského s lídrami 12-tich strán, ktoré majú podľa prieskumov nad 3% a šancu dostať sa do parlamentu.

Každý pracovný deň Braňo Závodský privíta v štúdiu jedného lídra politickej strany a poradie bude určené podľa preferencií z prieskumov.

„Každé voľby sú pre nás novou výzvou, a preto sa vždy snažíme priniesť niečo nové. Kým v predošlých voľbách sme pripravili špeciálne predvolebné duely, tentokrát bude Braňo Závodský čeliť politickým lídrom tvárou v tvár. Pôjde tak o priamu konfrontáciu, v ktorej sa oponent nemusí sústrediť aj na druhého protikandidáta,“ hovorí šéfredaktor spravodajstva a dopravného servisu Rádia Expres – Peter Palovič.

Druhým volebným špeciálom Rádia Expres bude Najväčšia predvolebná debata s Braňom Závodským a šéfredaktorkou Hospodárskych Novín – Marcelou Šimkovou.

Uskutoční sa 24.2. v hoteli Devín a zúčastnia sa jej volební lídri politických strán kandidujúcich do parlamentu, ktoré získali viac ako 5% v rámci hornej hranice intervalu spoľahlivosti. Debatu sprostredkuje Expres vo vysielaní a obe médiá na svojich sociálnych sieťach.

Tretí špeciál je plánovaný na deň volieb. Počas volebnej noci hneď po 22:00 prinesie Rádio Expres na základe exkluzívnej dohody s televíziou Markíza výsledky exit pollu, ktorý pre Markízu pripraví agentúra Focus.

Po zatvorení volebných miestností Expres odštartuje Volebnú noc s Braňom Závodským. Spolu s hosťami, ktorými budú politológ Grigorij Mesežnikov a sociologička Iveta Radičová, bude spravodajský team sledovať priebežné výsledky volieb až do spočítania všetkých hlasov.

Redaktori Rádia Expres budú priamo v centrálach politických strán, odkiaľ budú naživo prinášať reakcie na priebežné výsledky a rozhovory s politickými lídrami.

Špeciálne spravodajské vysielanie ukončí nedeľný volebný špeciál. Prvá povolebná debata s Braňom Závodským zaznie v nedeľu ráno od 8:00 do 10:00. Expres do nej pozve politikov víťazných strán, ktoré sa dostanú do parlamentu.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu