Nové rádio Jemné Chillout je zamerané na najnáročnejšieho poslucháča a bude sa orientovať na hudobné žánre lounge, smooth jazz, soul a chillout – od Earth Wind & Fire a Bill Withers až po Adele či Eda Sheerana v špeciálnych chillout verziách.

„Pri počúvaní Rádia Jemné Chillout budú mať poslucháči pocit, že sú celý deň na wellnesse, ničím nerušení a nerozptyľovaní reklamami, keďže v novom rádiu ich počuť nebudú… iba nekonečná pohoda,“ povedal hudobný dramaturg rádia Roman Juhas.

Internetové streamy sú otázkou prestíže pre rádiá. Napríklad Fun rádio ich má viacero a u najpočúvanejších je počúvanosť 200-300 poslucháčov naraz. Je to málo, aby sa na tom budoval biznis. Majitelia rádií si streamy držia najmä kvôli prestíži.

„Ale majú základ do budúcnosti, raz keď sľubovaný mobilný broadband 5G bude realitou, bude streamovanie väčšou bežnosťou,“ doplnil Majo Straka z projektu Radio.Radar.

Fun rádio nakoniec počet streamov skresalo, donútila ich SOZA z dôvodu nárastu poplatkov za vysielanie cez internet. Dokonca, ako členovia Asociácie ANRTS mali v SOZE pôvodne zľavy, ale tie im už SOZA zrušila.

Poslucháči môžu Rádio Jemné Chillout počúvať cez internet alebo cez mobilné aplikácie pre APPLE iOS a nejaký android či niečo také :) 

Vo „wellness a relax“ duchu je ladená aj zvuková grafika rádia:

Po stiahnutí aplikácie pod názvom „Rádio Jemné“ stačí už len kliknúť na ikonu „kávy“ a dobrá chillout muzika je už len vaša :)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu