Zdroj: PEVŠ

Súťaž pre univerzitné a vysokoškolské rádiá pod názvom Veda na vlnách vyhlásilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, Centrum vedecko-výskumných informácií SR, NEULOGY a BIC Bratislava. Rádiá mali prezentovať svoju kreativitu a schopnosť vytvoriť nové rozhlasové formáty určené pre popularizáciu vedy, výskumu a inovácie.

Fakulta Masmédií PEVŠ sa zapojila do súťaže s dvomi príspevkami pod názvom Like technike, ktoré vyhrali 1. a 2. miesto. Autormi projektu sú Marek Segíň, študent 2. ročníka Fakulty masmédií PEVŠ a interná doktorandka Michaela Satkeová, pod pedagogickým vedením Fakulty masmédií PEVŠ Pavla Náthera.

Rádio Like je študentské rádio netypického formátu. Rozhodli sme sa ísť smerom kvality a nie kvantity. Nevysielame preto pravidelne naživo, ale každú reláciu pripravujeme dlhé hodiny dopredu. Preto nás veľmi teší, ak naša snaha nevychádza nazmar. Takýmto dôkazom je aj výhra prvého a druhého miesta v súťaži vysokoškolských rádií,“ povedal Mgr. Pavol Náther, PhD., pedagóg Fakulty masmédií PEVŠ.

„Išlo o súťaž, kde bolo potrebné prezentovať vedu zaujímavou formou. Marek Segíň sa s takouto tematikou vie naozaj dobre popasovať a jeho rubrika Like technike si určite ocenenie zaslúžila. Úspech v súťaži nám ukázal, že naša práca má zmysel a pri príprave ďalších relácií budeme postupovať s väčšou radosťou“ dodal Pavol Náther.

„Trváme na tom, aby študenti mali reálne skúsenosti a pracovali na zadaniach, ktoré pôjdu mimo akademickú pôdu našej fakulty. Myslím si, že tak pracujú s väčšou zodpovednosťou, majú väčšie publikum a väčšiu šancu na kritiku. Rádio LIKE je vedené dobre – študenti pracujú s reálnymi témami, reálnymi respondentmi a majú deadline, čo je asi najdôležitejšie,“ povedala Mgr. et Mgr. art. Jana Žjak, PhD, vedúca Ústavu mediálnych produkcií a Mediálneho centra, ktorá dohliada na vysielania univerzitného rádia Like.

„Fakulta masmédií je technicky dobre vybavená, takže neobmedzuje kreativitu študentov, ktorí budú v reálnej praxi vedieť, čo treba ako robiť, aby odovzdali kvalitný materiál po obsahovej a technickej stránke, “ dodala Jana Žjak.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu