Od septembra sa na Rádiu Rebeca vysiela nová relácia „Rock Beat“, v ktorej sa hrajú tie najnovšie i tie najlepšie skladby zo súčasnej rockovej hudby… V stredu 30. septembra bude mať Fun rádio špeciálny vysielací deň s pesničkami na želanie… Už na budúci mesiac štartuje nové a zároveň prvé česko-slovenské youtuberské a internetové rádio Rádio YTB… Parlament schválil povinné kvóty pre rádiá. 

Rock Beat na Rádiu Rebeca – to najnovšie i to najlepšie zo súčasného rocku

Keď Gene Simmons zo skupiny Kiss vlani vyjadril názor, že rocková hudba je mŕtva, vyvolalo to množstvo reakcií vyvracajúcich jeho tvrdenie. Dnes sa k nim pripojím aj ja, ako dôkaz ponúkam tip na novú reláciu „Rock Beat“, ktorá sa od septembra objavila vo vysielaní stanice Rádio Rebeca.

Hodinová relácia prináša to najnovšie i to najlepšie zo súčasnej rockovej tvorby. O výber muziky aj o moderovanie sa stará Marianna Buzmová, ktorej som sa opýtal na okolnosti vzniku tejto relácie:

„Rock Beat je projekt, ktorý vznikol po dohode so šéfredaktorom rádia Rebeca. Mala som pocit, že sa v našich rádiách nehrá dosť novej hudby a tak sme popracovali na realizácii tejto relácie.“

Relácia má za sebou už 4 vydania, ktoré priniesli novú rockovú hudbu od známych aj mne neznámych interpretov.

Moderátorke aj šéfredaktorovi Milošovi Hrabovskému patrí poďakovanie, že priniesli do éteru jednu výbornú reláciu so skutočnými hudobnými novinkami.

Vysielací čas relácie je streda o 20:00 hod.

Zostrih z druhého vydania relácie:

 

Deň splnených hudobných prianí vo Fun rádiu

Na budúci týždeň v stredu 30. septembra, bude špeciálny vysielací deň na stanici Fun rádio. Budú sa hrať pesničky na želanie od poslucháčov. V tejto chvíli bližšie informácie nie sú dostupné. Aktualizované 28.9. > pozri

Septembrové dni sa vo Fun rádiu niesli v kauze Sajfovho “pirátskeho vysielania“. Ten sa na pol hodinu zatvoril v štúdiu a hral pesničky na želanie. Za to ho vedenie rádia odstavilo z vysielania, no v tejto chvíli je už nazad a vysiela ďalej:

Či je špeciálny vysielací deň dôsledkom jeho pirátenia, alebo to už bolo dlhšie naplánované (Julo alias Python už pred mesiacom na tento deň ohlásil svoj návrat k mikrofónu a stále sa nevie kde to bude), to sa dozvieme už čoskoro.

Svoju žiadosť o zahratie piesne môžete poslať cez stránku Fun rádia > pozri

 

Rádio YTB – prvé česko-slovenské youtuberské rádio

Od druhej polovice októbra začne vysielať nové internetové rádio s názvom Rádio YTB. Riaditeľom rádia je Vikiel (Viktor Mydlo), známy hudobník a moderátor Rádia Rebeca, ktorý bude zároveň pripravovať rannú šou.

Vo vysielaní sa objavia známi youtuberi, napríklad Expl0ited,  TJTN Matúš, Mafuz, Vidrail. Každý z nich tam bude mať vlastnú šou. Na svojej stránke uvádzajú:

Kto sme? Sme unikátne internetové/youtuberské rádio s obsahom diametrálne  odlišným od klasických rádií. Náš obsah sú informácie a  záujmy s ktorými naši fanúšikovia žijú.

Naša vízia. Našou víziou je tvoriť kvalitný obsah rádia a videí, zabávať poslucháčov a prezentovať našich moderátorov a youtuberov.

Prečo Radio YTB? Lebo naši moderátori chcú byť neustále v kontakte so svojimi fanúšikmi aj touto formou :-)

Úvodné video:

 

Parlament schválil povinné kvóty pre rádia

V stredu popoludní parlament schválil novelu zákona o vysielaní a retransmisií. Tá prináša rôzne úpravy v zákone, no najsledovanejšou zmenou je zavedenie tzv. kvót, kedy rádia musia vyhradiť vo svojom vysielaní priestor slovenskej hudbe.

Za slovenské hudobné dielo sa považuje také hudobné dielo, ktorého najmenej jeden autor hudby alebo najmenej jeden autor textu má alebo mal trvalý pobyt na území Slovenskej republiky alebo hudobné dielo s textom v slovenskom jazyku.

Oproti pôvodnému návrhu už neplatí, že aj predvedenie akejkoľvek skladby (i v cudzom jazyku) je považované za slovenské hudobné dielo, ak je jej interpretom umelec s trvalým pobytom na území Slovenskej republiky.

V roku 2016 budú musieť súkromné stanice vyhradiť 20% vysielacieho času slovenskej tvorbe. Na prvý pohľad sa zdá, že na naplnenie kvóty bude musieť byť minimálne každá piata odvysielaná skladba slovenská. No možno to bude aj viac.

Do vzorca pre výpočet podielu totiž vstupuje celkový čas odvysielaných hudobných diel bez rozlíšenia v akom čase boli odvysielané, zatiaľ čo do počtu odohratých slovenských skladieb vstupujú iba skladby odvysielané v čase medzi 6:00 až 24:00 hod. Ak naozaj nočných 6 hodín vstupuje do celkového počtu odvysielaných hudobných diel, na dosiahnutie naplnenia kvóty tak bude musieť byť slovenská už každá štvrtá skladba.

Od roku 2017 sa pre súkromné stanice zvýši podiel až na 25%.

Celé znenie schválenej novely > pozri

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu