Vo vysielaní Fun rádia mala premiéru nová nedeľná talkshow so Šarkanom… V slovenských tuneloch budú môcť vysielať ďalšie stanice, oslovení vysielatelia sa až od nás dozvedeli o možnosti dostať svoje vysielanie do tunelov… Rádio Lumen plánuje pokryť FM signálom ďalšie dve lokality, ďalšou novinkou je presťahovanie bratislavskej redakcie bližšie do centra mesta… Poézia v Rádiu 7… Prinášame vyjadrenie k ukončeniu vysielania internetového rádia Chillibeat.

Nedeľná Talkshow so Šarkanom, vo vysielaní Fun rádia

Dňa 4. októbra mala vo vysielaní Fun rádia premiéru nová nedeľná talkshow, ktorú pripravuje Peter „Šarkan“ Novák. Každý týždeň sa v nej rozpráva so zaujímavým človekom na témy týkajúce sa jeho osoby i práce, ale dosť často sú to aj témy, ktoré sa netýkajú absolútne ničoho. Vysielací čas relácie je od 10:00 do 12:00 hod. Oproti podobne zameraným programom, vysielaných v nedeľu dopoludnia na konkurenčných staniciach, má o hodinu dlhšiu minutáž.

Fun rádio má novú kampaň z dielne agentúry Zaraguza-3
zdroj: Fun rádio

Šarkan je ďalším staronovým hlasom stanice, ktorý sa od októbra prihovára poslucháčom. Do Fun rádia nastúpil ešte v roku 1994, ako 20 ročný, pričom zo začiatku sa venoval výrobe reklamy. Za mikrofón sa po prvýkrát dostal v nočnej relácii Let’s Night. Rovnako nemálo rokov už uplynulo aj odvtedy, čo z rádia odišiel a jeho pracovné aktivity sa spájali viac s televíziou.

V prvej relácii hostil Adelu Banášovú. Tá je dnes nielen bývalou moderátorkou Fun rádia, ale má tiež vlastnú talkshow na stanici Rádio Slovensko. Počas dvoch hodín bolo nehudobných vstupov celkom dosť. Témy, ktorým sa venovali, boli naozaj rôznorodé. Rušivo však pôsobil smiech, ktorý sprevádzal ich dialógy. Zaspomínali si napríklad aj na ich spoločné moderovanie na odovzdávaní cien Zlatý klinec z roku 2003, kedy si odskúšali experiment – moderovanie na playback.

Celý záznam relácie si môžete vypočuť > TU

V slovenských tuneloch budú môcť vysielať ďalší vysielatelia

Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (NDS), vyhlásila obchodnú verejnú súťaž na uzavretie zmluvy o poskytovaní služby rádiového vysielania užívateľom tunelov – Bôrik, Branisko, Horelica, Sitina a Šibeník. Vysielatelia, ktorí majú záujem o dokrytie signálom v uvedených tuneloch, sa musia do súťaže prihlásiť do 8. októbra 2015. Súťaž síce prebieha v 2 kolách, no je časovo rozvrhnutá tak, aby sa signál staníc od úspešných žiadateľov (vysielateľov) už šíril v tuneloch od novembra 2015.

Pre motoristov to znamená, že niektoré stanice im budú bez prerušenia hrať aj v tuneloch, ktorými práve prechádzajú. Takouto stanicou je už dnes Rádio Slovensko, ktorej signálom sú pokryté všetky spomenuté tunely. Nasadená technológia v tuneloch dnes umožňuje šírenie signálu pre 4 FM stanice, takže do každého z tunelov sa môžu dostať ešte tri ďalšie.

Prinášame vyjadrenia oslovených staníc:

Igor Guttler, PR manager Rádia Expres: „Rádio Expres nemá informácie o verejnej súťaži a tým pádom sa bez znalosti podmienok súťaže nevieme vyjadriť.“

Tatiana Zábojníková Pavleová, PR manažérka Fun rádia: „Ďakujem za túto informáciu, nevedeli sme o tejto aktuálnej verejnej súťaži. Preštudujeme si materiály a radi sa do nej zapojíme opäť. “

Zdá sa, že až vďaka našej otázke sa rádia dozvedeli o prebiehajúcej súťaži. Prvé poďakovanie však patrí Vladimírovi Valaštiakovi, ktorý nám na túto tému poslal svoj tip.

Rádio Lumen – bratislavské štúdio zmenilo sídlo. Rádio plánuje pokryť aj ďalšie dve lokality

Rádio Lumen plánuje rozšíriť pozemnú sieť FM vysielačov o pokrytie ďalších dvoch lokalít. Napísal nám o tom Peter Takács, ktorý sa zúčastnil dňa otvorených dverí v banskobystrickom štúdiu.

„Momentálne máme na koordinácii Nové Mesto nad Váhom a obec Lendak, ktoré by sme chceli dokryť,“ potvrdil Ján Kraus, technický riaditeľ Rádia Lumen.

Redakcia v hlavnom meste sa presunula bližšie do centra, sídlo má na Kapitulskej ulici neďaleko Katedrály sv. Martina. Štúdio i naďalej nesie meno slovenského vynálezcu Jozefa Murgaša, ktorý ako prvý na svete uskutočnil prenos hovoreného slova.

Od júna 2009 do septembra 2015 sídlila bratislavská redakcia Rádia Lumen v priestoroch Cirkevného gymnázia sv. Františka z Assisi v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. Okrem štúdia v Bratislave a hlavných priestorov v Banskej Bystrici má Rádio Lumen k dispozícii aj vysielacie a nahrávacie štúdio v Košiciach.

Poézia vo vysielaní Rádia 7

Stanica s podobným zameraním, Rádio 7 má v jesennej vysielacej štruktúre novú reláciu Poézia na nedeľu. Ide o čítanie autorskej poézie, ktorá vyjadruje prežívanie vzťahu s Bohom, príležitosť pre ich poslucháčov prezentovať svoju tvorbu. Relácia sa vysiela vždy v nedeľu v čase medzi 9:00 – 10:00 hod.

Internetové rádio Chillibeat – projekt úspešne ukončený

Vznik rádia sa datuje na júl 2011, no o jeho existencií vtedy média informovali až takmer po roku. Dnes je situácia taká, že rádio už od marca nevysiela. Rovnako, aj teraz po ubehnutí niekoľkých mesiacov, stále chýbajú informácie k jeho zániku. Dnes to napravíme.

„Projekt internetového rádia Chillibeat bol testovacím projektom Rádia Expres. Cieľom bolo nájsť mladých, talentovaných ľudí pre Rádio Expres. Mali sme možnosť pracovať so šikovnými študentmi, ktorí si vyskúšali prácu v rádiu. Niektorí z nich ďalej pracujú pre Rádio Expres alebo sa uplatnili inde a Chillibeat bol pre nich odrazovým mostíkom.

Po viac ako troch rokoch sme dospeli do štádia, keď považujeme projekt za úspešne ukončený. V hľadaní nových talentov pre Rádio Expres sme sa rozhodli uberať inými cestami. Doménu máme stále registrovanú, nakoľko nevylučujeme využitie tohto projektu iným spôsobom“, uviedol Igor Guttler, PR manager Rádia Expres.

Vypočujte si jingle z roku 2015 a jeden vstup z relácie Chillovin’ s Aishou z roku 2012:

Prehľad zo sveta rádií vzniká v spolupráci so stránkou Radio.Radar.

Pošlite nám Váš tip na rádiovú tému o ktorej by ste sa chceli dozvedieť viac na adresu: radioradarsk@gmail.com

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu