Prinášame vám prehľad udalostí z rádiového éteru: Pokrytie Rádia Vlna sa každým dňom rozširuje. Dobre Rádio prerušilo vysielanie, skončilo nadobro? Slováci v ČR – to je naša nová rubrika, v ktorej si predstavíme moderátorov vysielajúcich v slovenskom jazyku v českých rádiách.

Pokrytie Rádia Vlna sa každým dňom rozširuje

Držiteľ licencie na rozhlasové vysielanie stanice Rádio Vlna, má celkovo pridelených 28 frekvencií. Vysielače spravujú dve spoločnosti:  Towercom, a.s. a Antena Plus, a.s. Spustenie vysielačov do prevádzky bolo rozdelené do dvoch častí.

V tej prvej, k termínu do konca mája, bolo rozvysielaných 13 frekvencií.

V tej druhej, do konca augusta, má byť rozvysielaných zvyšných 15 frekvencií. K dnešnému dňu sú už z druhej časti v prevádzke 4 vysielače: Rimavská Sobota (106,7 MHz), Žiar nad Hronom (92,0 MHz), Trstená (90,7 MHz) a Dolný Kubín (87,9 MHz). 

Dobré rádio prerušilo vysielanie, skončilo nadobro?

Stanica Dobré rádio (DR) už niekoľko dní nevysiela a to nielen prostredníctvom svojich dvoch FM vysielačov, ale ani na internete.

Regionálne rádio so sídlom v Košiciach, ktoré svoje začiatky v éteri absolvovalo v Prešove, začalo vysielať presne 11.1.2011 o 11:11. Hudobne preferovalo populárnu hudbu 80-tych a 90-tych rokov. Vysielač pre Košice pribudol až o takmer 2 roky neskôr. No už v tom čase sa z vysielania vytratili moderované tematické bloky a vysielal sa prúd hudby doplnený o správy z regiónu. V poslednej dobe sa už nevysielali ani tie správy.

Zdá sa, akoby Zelené rádio (to je pôvodný názov pod ktorým sa projekt DR rozbiehal) nadobro skončilo. 

Slováci v ČR: Marika Tošková, moderátorka relácie Zóna lásky

Keď sa tento rok v Rádiu Best FM objavili správy v českom jazyku, ktoré vysiela David Mimra, vyvolalo to aj negatívne reakcie. Vraj u západných susedov by nepustili slovenčinu do éteru. Omyl!

Dnes si predstavíme prvú moderátorku, ktorá takéto tvrdenia vyvracia:

Je ňou Slovenka Marika Tošková, ktorá vo večerných hodinách na staniciach siete českého Hitrádia, moderuje po slovensky reláciu Zóna lásky.

Vysielanie začína po 21. hodine a trvá až do polnoci. Ide o program s romantickými pesničkami na želanie. Kto si chce vypočuť celú reláciu na tomto linku nájde jej záznam z 21. júla 2015.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu