V minulom rádiovom prehľade  sme vás informovali, že zistíme v Rade pre vysielanie a retransmisiu ako je to s 360-dňovou lehotou na spustenie vysielania Rádia Elán. Máme odpoveď. Prečítajte si aj o aktuálnych súťažiach v rádiách – natočte video a vyhrajte peniaze alebo smartfón. A predstavíme si ďalšiu Slovenku v českom rozhlasovom éteri – Júliu Kamhalovú, ktorej hlas môžete počuť až na dvoch staniciach.

Rádio Elán žiada Radu o predĺženie lehoty spustenia vysielania

Ako sme vás už informovali  spoločnosti Rádio Format Consulting, s.r.o. (RFC) uplynula zákonná lehota na spustenie vysielania, čím udelená licencia na programovú službu Rádio Elán automaticky zaniká. Obrátili sme sa v tejto otázke na Radu pre vysielanie a retransmisiu (Rada), za ktorú sa nám k položenej otázke vyjadrila hovorkyňa Lucia Jelčová:

„Spoločnosť RFC doručila 23. a 30. júla 2005 Rade dve žiadosti o predĺženie lehoty spustenia vysielania. 360-dňová lehota na spustenie vysielania však uplynula 27. júla 2015. Zákonný podklad pre predĺženie lehoty spustenia vysielania neexistuje. Na druhej strane, zákon hovorí, že licencia na vysielanie zaniká uplynutím 360 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o udelení licencie, ak osoba, ktorej bola licencia udelená, nezačala vysielať. Nakoľko najbližšie zasadnutie bude mať Rada až 25. augusta 2015, vecou sa zatiaľ nezaoberala“.

Aktuálne súťaže v rádiách – natočte video a vyhrajte peniaze alebo smartfón

Radio Vlna sutaz
zdroj: Rádio Vlna

Rozhlasová stanica Rádio Vlna od 4. augusta do 20. septembra 2015 organizuje súťaž „Šírte Rádio Vlna“ . Do súťaže sa môže zapojiť každý, kto v uvedenom termíne pošle fotografiu alebo video, v ktorom bude zachytený názov rádia Vlna alebo logo rádia za účelom jeho šírenia medzi ľuďmi. Súťaží sa o 3 peňažné výhry v celkovej sume 5 000 Eur.

Stanica okrem toho v uplynulom týždni spustila ďalšie 2 vysielače: v Prievidzi (92,9 MHz) a v Brezne (91,1 MHz).

FUN radio sutaz
zdroj: FUN rádio

Vo Fun Rádiu od 27. júla do 28. augusta 2015 prebieha súťaž „Video Content Challenge“, kde je úlohou vymyslieť video prakticky na akúkoľvek tému. Minútové video musí cieliť na poslucháčov tejto stanice a musí mať potenciál šírenia sociálnymi sieťami. Do súťaže sa však môžu zapojiť iba študenti a absolventi, ktorí hrajú o hlavnú cenu, ktorou je smartfón. Ďalšou odmenou je predovšetkým možnosť ďalšej spolupráce s touto stanicou.

Slováci v ČR: Júlia Kamhalová – sa v rádiu cíti ako doma

Júlia Kamhalová, pôvodom zo Slovenska, miluje svoju rodinu, zvieratá, longboard, levistic, beatbox, spev, herectvo a moderovanie v rádiu. Momentálne pôsobí až v dvoch rádiách, v oboch moderuje po slovensky. Pre každé rádio má vlastnú prezývku:

July. To je moderátorka spravodajstva, na pražskom Rádiu Spin. Krátky blok správ sa vysiela v pracovné dni medzi 6. až 12. hodinou. Na tomto linku  si môžete vypočuť ukážku jej správ z 21. júla 2015.

Juli. To je moderátorka na zlínskom rádiu Kiss Publikum, kde moderuje viacero relácii. Napríklad, s DJ Ondřejom Albrechtom tvorí československú dvojicu Juli a Ondra, ktorá vysiela popoludňajší program Odpoledne na Kiss Publikum. Na tomto linku  si môžete vypočuť celý záznam popoludňajšej relácie z 27. júla 2015.

Za zmienku ešte stojí video  s cover verziou hitu od Daft Punk – Get Lucky, ktoré dvojica natočila pre fanúšikov hokejového klubu PSG Zlín.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu