Rádio Expres, Rádio Vlna a Beta rádio majú v prevádzke ďalšie vysielače. Aj Rádio WOW si už čoskoro zlepší pokrytie, do Trenčína a okolia. A predstavíme si aj ďalšieho Slováka v českom rozhlasovom éteri – Igora Timka, ktorý pravidelne každý týždeň uvádza hitparádu najväčších aktuálnych hitov.

Tri rádia si rozšírili pokrytie

Prvým je Rádio Expres, ktoré má od 9. augusta v prevádzke nový vysielač v Detve na frekvencii 92,9 MHz. Pokrýva Detvu, Kriváň, Hriňovú a cestu medzi Zvolenskou Slatinou kde sa prepína z frekvencie Zvolen po Kriváň a tam sa prepína na vysielač Lučenec a Modrý Kameň. Rádio Expres má k dnešnému dňu v prevádzke už 43. vysielačov.

Rádio Vlna je od 10. augusta dostupná z ďalších 2 vysielačov: Medzilaborce (90,0 MHz) a Dobšiná (107,0 MHz). Do konca augusta bude ešte sprevádzkovaných 6 vysielačov pre Bardejov, Košice, Martin, Michalovce, Ružomberok a Stropkov.

Podľa stránky RádioScan, je od 15. augusta v prevádzke nový vysielač v Handlovej na frekvencii 102,0 MHz pre Beta rádio. Túto informáciu nám už potvrdil František Stacho, vedúci vysielania Beta rádia. Ide už o tretí vysielač tejto stanice, ktorá pokrýva Hornú Nitru a Trenčín s okolím. Novým vysielačom sa zlepšili príjmové podmienky pre 17,5 tis. obyvateľov mesta Handlová, ktoré sa nachádza v Handlovskej doline a je nedostatočne pokryté vysielačom pre Hornú Nitru na frekvencii 93,9 MHz.

Rádio WOW už čoskoro spustí vysielač v Trenčíne

Pravdepodobne už tento týždeň bude pre regionálne Rádio WOW sprevádzkovaný vysielač v Trenčíne na frekvencii 106,7 MHz. Vysielač je už niekoľko týždňov technicky pripravený, uvedeniu do prevádzky však bráni čakanie na nadobudnutie právoplatnosti prevádzkového povolenia.

Ide o v poradí štvrtý vysielač tejto stanice. Doterajšie vysielače sú Bánovce nad Bebravou (90,4 MHz), Prievidza (90,5 MHz) a Partizánske (106,7 MHz). Stanica má ambíciu rozšíriť pokrytie aj do ďalších miest, koordinácie prebiehajú pre Nitru, Topoľčany a Handlovú.

Slováci v ČR: Igor Timko už vyše 3 rokov uvádza hitparádu najväčších aktuálnych hitov

Pravidelne každý týždeň sa na staniciach siete českých staníc Hitrádio vysiela hitparáda najväčších aktuálnych hitov, ktorú moderuje Igor Timko, líder slovenskej skupiny No Name. Rebríček 10 skladieb uvádza od jari 2012, teda už viac ako 3 roky. Vysielací čas premiéry je v nedeľu o 12:00 hod., reprízy v stredu o 18:00 hod.

Každé kolo hitparády sprevádza aj česko-slovenský kvíz, v ktorom Igor testuje či poslucháči rozumejú slovenským slovíčkam (napr. hrab, bakuľa, vňať, a pod.).

Na tomto linku si môžete vypočuť záznam jedného kola hitparády z 26. júla 2015.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu