Prvé zmeny jesennej vysielacej štruktúry rádií sú už zrealizované. Legendárny magazín Pozor, zákruta! už budú fanúšikovia márne hľadať vo vysielaní Rádia Slovensko… DJ Julo alias Python v rádiu Best FM skončil, s mikrofónom sa ale nerozlúči nadlho, s najväčšou pravdepodobnosťou sa vráti do Fun rádia!… Jesenné výberové konanie na udelenie rozhlasových frekvencií ešte nie je vyhlásené, no už sú známe frekvencie o ktoré sa bude “bojovať“… Rádio Šláger nečakane obnovilo vysielanie, no ďalší osud stanice je v rukách poslucháčov.

Zmeny v jesennej vysielacej štruktúre rádií

Pozor, zákruta!

Prvé zmeny jesennej vysielacej štruktúry rádií sú už zrealizované. Poslucháči Rádia Slovensko márne prelaďujú o 13:05 hod. na okruh Rádio Regina, kde bola motoristická relácia Pozor, zákruta! podľa vyjadrení na Facebook stránke rádia „len presunutá“.

Magazín prešiel výraznou obsahovou zmenou, na každom z troch okruhov Reginy sa vysiela iná verzia, a dokonca už len jedenkrát do týždňa, v piatok, a aj to v odlišných vysielacích časoch!

Napríklad košická Regina ju vysiela od 14:05 hod. a pripravujú ju Miroslav Talavašek a Igor Michalčík. Prvá premiéra vynovenej relácie bude 11. septembra.

Hana Lasicová s novou reláciou v Rádiu Jemné

V nedeľu 6. septembra mala na Rádiu Jemné premiéru nová relácia Radosti obyčajného života  s Hanou Lasicovou. Podovolenková depresia a ako sa s ňou vyrovnať, to bola téma ktorej sa v prvom vydaní venovala.

Po prvom vstupe už začínalo byť jasné, že nával zážitkov a rád bude skromný, počas hodiny sa mu venovala sotva 6 minút. Príjemné bolo, že neboli gramaticky nalinajkované, k pestrosti prejavu si Hana pomáhala aj nespisovnými slovami ako depka, vysporiadať sa, furt alebo húpačka. Expres a Rádio Slovensko v tomto čase ponúkajú hovoreného slova výrazne viac.

DJ Julo alias Python v Best FM skončil, ide do Fun rádia!

Spolu s letom skončilo aj moderovanie piatkovej Party Night na rádiu Best FM. Prúd hudby odteraz pripravuje hudobný dramaturg rádia. Doposiaľ výber hudby a moderovanie zabezpečoval DJ Julo alias Python, ktorý v relácii pôsobil presne 28 mesiacov, 122 vydaní, čo je spolu 366 odvysielaných hodín.

Tentokrát sa s mikrofónom nerozlúči nadlho, jeho návrat do „tranzistorákov“ je naplánovaný na stredu 30. septembra o 18:00 hod.

Mimochodom, prvé nemoderované vysielanie otvorila skladba Dancing Queen od švédskej skupiny ABBA. Túto skupinu má v obľube konkurenčná Rádio Vlna, ktorá ju v rovnaký deň svojim poslucháčom naservírovala až 9-krát. Kto zbožňuje skupinu ABBA, už vie kam má preladiť :)

Aktualizované o zistenie redakcie masmedialne.info:

Podarilo sa nám získať informáciu, že Julo zavíta s najväčšou pravdepodobnosťou naspäť do Fun rádia.

„V jesennej štruktúre pripravujeme viaceré zmeny či novinky a týkajú sa aj moderátorov. A či príde Julo do Fun rádia? To zatiaľ nebudeme ani potvrdzovať ani vyvracať. Nové vysielanie predstavíme koncom septembra, “ povedala pre masmedialne.info Tatiana Pavleová, Communication manager Fun rádia.

Lokality a frekvencie, ktoré sa objavia vo výberovom konaní, jeseň 2015

Už sú známe rozhlasové frekvencie, ktoré sa dostanú do jesenného výberového konania. Regulačný úrad poskytol zoznam lokalít s frekvenciami, ktoré si skoordinovali tieto 3 spoločnosti:

C.S.M. group s.r.o. (držiteľ licencie na vysielanie stanice Rocková republika) lokalita Tvrdošín (98,5 MHz).
GES Slovakia, s.r.o. (držiteľ licencie na vysielanie stanice Rádio Anténa Rock) s lokalitami Bratislava – Devínska (97,6 MHz), Nové Mesto nad Váhom (92,4 MHz) a Považská Bystrica (95,1 MHz) a Trenčín (100,3 MHz).
Rádio Rock, s.r.o. (držiteľ licencie na vysielanie stanice Rádio One Retro) s lokalitami Brezno (98,5 MHz) a Ružomberok (92,4 MHz).

Kto nakoniec frekvencie aj získa a ktoré stanice sa dostanú do FM éteru, o tom rozhodne Rada pre vysielanie a retransmisiu v jesennom výberovom konaní, ktoré v dohľadnej dobe vyhlási. Zákon totiž nezaručuje, že kto sa postaral o koordináciu frekvencie (proces trvá priemerne 2 roky), ten ju aj získa.

Šláger Rádio najskôr oznámilo koniec, teraz je nazad v éteri

Pôvodne sa Šláger Rádio malo úplne vytratiť z éteru. Dňa 30. apríla 2015 o 23:00:35 sa vysielanie nečakane odmlčalo a na oficiálnej Facebook stránke rádia sa objavil oznam o definitívnom konci. Dôvodom ukončenia boli vážne zdravotné problémy držiteľa licencie Mariána Dokupila. No prišiel záver augusta a zrazu bolo všetko inak.

Rádio predstavilo nový model financovania vysielania. Odteraz sa na jeho chod skladajú priamo poslucháči, bez ich finančnej podpory žiadne rádio nebude. Tento model nie je novinkou, z podpory od poslucháčov funguje Rádio Lumen alebo internetové rádio Slobodný vysielač z Banskej Bystrice.

Hoci malé ale pravidelné sumy, zabezpečia chod stanice a vysielanie cez 6 FM vysielačov v piatich mestách: Bánovce nad Bebravou, Dubnica nad Váhom, Považská Bystrica, Púchov a Trenčín. Mesačná suma potrebná na vysielanie stanice je 5 000 Eur (1 500 Eur na internetové vysielanie). K dnešnému dňu fungujú už 3 FM vysielače: Dubnica nad Váhom (88,5 MHz), Považská Bystrica (104,4 MHz) a Trenčín (92,8 MHz) ako aj vysielanie cez internet.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu