Po vzniku radia Aktual na frekvenciách rádia Rocková republika, prešlo rádio Rocková republika len na online vysielanie, resp. i ako DAB. Zisťovali sme ako došlo k prevodu značky rádia Rocková republika? Kto ju vlastni? A ako bude rádio fungovať v budúcnosti? Aktuálne rádio prosí fanúšikov na svojej stránke rockovarepublika.sk o podporu na transparentný účet.

„Súčasťou vyrovnania s Romanom Masárom, ktorý bol môj spoločník v CSM group s.r.o. bolo aj to, že na jeho firmu prejde kompletne značka Rockovej republiky a všetko čo s tým súvisí. Čiže, je to jeho a ja s tým nemám nič. I keď sa samozrejme teším, že Rocková republika vysiela ďalej. Vždy je dobré vidieť vlastný projekt pokračovať. Držím im palce,“ vyjadril sa pre mediawatch.dog Martin Lengyel, bývalý spolumajiteľ Rockovej republiky, v súčasnosti majiteľ rádia Aktual, ktoré vysiela na frekvenciách po rádiu Rocková republika.

„Veľmi Radi Vám zodpovieme všetky vaše otázky, avšak Radi by sme počkali až na oficiálne rozhodnutia úradov. Žiaľ administratíva Slovenskej republiky je nevyspytateľná. A vybavenie hoci aj malého potvrdenia je zdĺhavé. Náš predpoklad je koniec mesiaca Jún,“ vyjadril sa neurčito pre mediawatch.dog Pavol Masár, konateľ spoločnosti Media Rock, s.r.o., ktorá po novom rádio Rocková republika prevádzkuje.

redizajnované logo rádia – pribudol text – „online rádio“

„Na to aby mohlo internetové Rádio Rocková republika fungovať, musí vynaložiť nemalé finančné prostriedky. Finančné prostriedky sú potrebné na technické zabezpečenie chodu rádia, nákup nových médií, rozvoj a rozširovanie programovej štruktúry či finančné ohodnotenie ľudí vytvárajúcich program v rádiu Rocková republika,“ uviedlo rádio pri žiadosti o príspevok od priaznivcov na svojej internetovej stránke.

Rádio Rocková republika zaradila od pondelka 19. júna do  svojho vysielania osvedčené rubriky, ktoré autorsky pripravuje Rado Mešša –  Nezabudnuteľné hity (vo vysielaní 6:30, 10:30, 14:30, cez víkend: 7:30, 11:30, 15:30), Naše Rockové leto (7:30, 11:30, 15:30, cez víkend: 8:30, 12:30, 16:30), Rockový kalendár (8:30, 12:30, 16:30, cez víkend: 9:30, 13:30, 17:30, Novinka týždňa (9:30, 13:30, 17:30, cez víkend: 10:30, 14:30, 18:30.).

Vysielanie rádia cez DAB+ je v príprave, žiadosťou spoločnosti Media Rock, s.r.o. o udelenie licencie na digitálne rozhlasové vysielanie sa bude RVR zaoberať 4. júla.

„Hlavným dôvodom, pre ktorý ju Rada nemohla posudzovať skôr, je názov programovej služby – Rocková republika. Nakoľko existenciu dvoch programových služieb s rovnakým názvom zákon vylučuje, Rada o žiadosti Media Rock, s.r.o. nemohla rozhodovať skôr, ako bolo ukončené konanie C.S.M. group, s.r.o. o zmene licencie vrátane názvu z Rockovej republiky na Rádio Aktual, resp. by takúto žiadosť musela zamietnuť,“ pre Radio.Radar  to uviedla hovorkyňa Rady pre vysielanie a retransmisiu Lucia Jelčová.

Nové Rádio Aktual odštartovalo svoje vysielanie na frekvenciách po rádiu Rocková republika 15. mája 2017. Za projektom stojí Martin Lengyel, bývalý majiteľ rádia Rocková republika, ktorý pôsobil v minulosti tiež v Slovenskom rozhlase a v Rádiu TWIST, neskôr založil spravodajskú televíziu TA3, magazín .týždeň, či rádio Jemné melódie.

Zakladateľ Rádia Aktual, Martin Lengyel je presvedčený, že formát rádia, ktorý je zameraný na hovorené slovo je to, čo spoločnosť zaujíma.

„Potenciál je obsiahnutý v samotnom slogane ,,Rádio, ktoré sa s vami rozpráva“. Bola to prvotná idea. Priniesť formát, ktorý na Slovensku chýba. Spravodajské talk rádio, ktoré sa stane súčasťou Vášho života, pretože môžete do neho zasahovať, otázkami, názormi, príspevkami, či postrehmi a tým ho vlastne pomáhate aj tvoriť. A v tom nachádzame aj odlišnosť Rádia Aktual od ostatných rádií. Je plné informácií, rozhovorov na aktuálne témy, ktoré spoločnosť zaujímajú,“ povedal pre mediawatch.dog, Martin Lengyel. Čítaj viac.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu