logo Trnavského rádia (zdroj foto FB, doplnené do článku 25.4.2017)

Rádio Roks je projekt Dušana Vanča. V týchto dňoch rádio zmenilo názov na Trnavské rádio. Na frekvencii 103,9 MHz vzníká rádio, ktoré si bude môcť naladiť každý obyvateľ Trnavy a širšieho okolia.

Zmenou prešla nielen doména roks.sk, ktorá je po novom presmerovaná na primárnu web stránku trnavskeradio.sk, ale i stránka fanúšikov na Facebooku, ktorá bola premenovaná z Roks na Trnavské rádio.

Rádio ale zmenilo aj svoje logo, pozri predchádzajúce verzie loga a nové logo (hore):

predchádzajúce logo
predchádzajúce logo 2

 

„Je to kvôli SEO a chystanému focus group prieskumu. Či zostaneme pri tomto názve bude otázka najbližších týždňov,“ reagoval pre mediawatch.dog! Dušan Vančo.

Dušan Vančo a.k.a DJ Foolk dve desaťročia pôsobil vo viacerých rádiách, ako Rádio Twist, Rock_FM/Rádio_FM, Europa 2,… a už počas strednej školy začínal v trnavskom rádiu Forte.

K záľube k rádiám ho priviedli rodičia. „Od detstva sme počúvali rádio, vstávali sme s ním. Dobré ráno Slovensko bolo to prvé, čím začínal pracovný deň, aj s typickou zvučkou – “pískacou pesničkou”. Neskôr ma rádio začalo zaujímať technicky a aj obsahovo. A fascinuje ma ako médium doteraz,“ prezradil v minulosti pre mediawatch.dog! Dušan Vančo.

Vo februári vznikajúce rádio zverejnilo hudobné zameranie, čiže charakter budúceho rádia > vypočuj

“Slovenská hudba sa mení a my z nej chceme ukázať to najlepšie. Aj takto bude hrať Trnava Roks, hoci pochopiteľne nemôžeme prezradiť všetko,” povedal vtedy programový riaditeľ rádia Dušan Vančo.

Ambíciou trnavského rádia je priniesť do regiónu Trnavy koncept sviežej lokálnej rozhlasovej stanice.

Vysielanie spustí v letných mesiacoch.

Aktualizované 27.4.:

Rádio predstavilo miesto z ktorého bude v Trnave vysielať.  “Vysielacie štúdio sa bude nachádzať v priestore súčasnej kultúry Nádvorie v centre Trnavy. Do vysielania sa tak dostane aj zaujímavý hudobno-slovný obsah priamo z diania na Nádvorí,” povedal technický riaditeľ Pavol Jurák a dodal: „lokalita má zaujímavý potenciál. Osobne sa teším najmä na presklené vysielacie štúdio.“ Priestor na Nádvorí je zatiaľ pre verejnosť nedostupný, to sa ale zmení ku koncu leta.

Vizualizácia priestoru, z ktorého bude vysielať Trnavské Rádio. Zdroj: TRNKA Investments, spol. s r.o.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu