Foto: pixabay.com

RTVS plánuje obohatiť nedeľné dopoludnie Rádia Slovensko o ďalšie zábavné relácie, a preto dala priestor tvorcom so zaujímavými nápadmi. Cez Centrálny register námetov sa prihlásilo 15 autorov so svojimi projektmi, z ktorých tri sa dostali do finálneho výberu a z nich sa vyrobia pilotné časti.

V súčasnosti môžu poslucháči Rádia Slovensko v nedeľu dopoludnia počúvať veľmi obľúbené „Dvojbodky“ s Pavlom Danišovičom a Milanom Lasicom a „Spojky“ s Adelou Vinczeovou. Počas leta by k nim mohli pribudnúť ďalšie zábavníky, v závislosti od toho ako budú vo finálnom výbere úspešné ich pilotné časti.

„Pichli Vidly“ je názov nového projektu autora Jána Snopka, na ktorom bude participovať aj Rudolf Geri. Autor Pavol Hubinák v spolupráci s Jurajom Malíčkom a Bronislavou Balaškovou prichádza s „Nedeľným závadníkom“ a tretím námetom je „Skúška sirén“ autorskej dvojice Tomáš Hudák a Samo Trnka. Pilotná časť „Nedeľného závadníka“ sa pripraví ako štúdiová nahrávka.

Už v stredu 4. apríla o 19:00 sa v Komornom štúdiu Slovenského rozhlasu uskutoční verejná nahrávka pilotnej časti skečovej šou a kabaretu „Skúška sirén“ a na budúci týždeň, v utorok 10. apríla o 19:00, verejná nahrávka zábavníka „Pichli Vidly“.

Vstup je voľný do zaplnenia kapacity Komorného štúdia. Miesta si je potrebné rezervovať na adrese: zabavnik@rtvs.sk. Úspešná rezervácia bude potvrdená spätným e-mailom.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu