repro foto: FB/Rádio Slovensko

Zaujímavé príbehy k polstoročiu augusta 1968, praktické rady pre dovolenkujúcich, ale aj atraktívnu hru o nové auto pripravilo v rámci letného vysielania Rádio Slovensko.

Každý pracovný deň v júli a v auguste odvysiela o 8:25 hod. rubriku Pozor, zákruta! – Ranné radenie, v ktorej prinesie zaujímavé motoristické rady nielen pre dovolenkujúcich vodičov. Po 11:10 sa poslucháči dozvedia a aktuálnom počasí v najnavštevovanejších európskych letoviskách a v Turecku.

Výročie vpádu vojsk Varšavskej zmluvy do bývalého Československa si Rádio Slovensko pripomenie v 17 dielnom seriáli, v ktorom odznejú aj vzácne archívne nahrávky z daného obdobia.

Pri tejto príležitosti sa pripravuje ďalšie podujatie z cyklu Osmičková pyramída, ktorého súčasťou bude výstava fotografií Okupácia v slovenských mestách. Do nej môžu prispieť aj poslucháči. V prípade, ak vlastnia takéto snímky, môžu ich posielať na emailovú adresu august68@rtvs.sk.

„Počas letných prázdnin chceme našim poslucháčom priniesť nielen zaujímavé a praktické informácie, ale aj zábavu a istú dávku napätia. Preto prichádzame s novou hrou Auto na kľúč. Ako už názov napovedá, výhrou bude úplne nový automobil, ktorý výherca získa navždy,“ prezradil šéfdramaturg Rádia Slovensko Milan Urbaník.

Na jeho získanie stačí mať pri šoférovaní naladené Rádio Slovensko a, samozrejme, jazdiť bezpečne a plynulo. Na motoristov čaká 90 kľúčov, ale iba jeden z nich odomkne nové auto. Motohliadka Rádia Slovensko bude od 1. do 28. augusta križovať cesty po celom Slovensku.

Do štúdia Rádia Slovensko v tomto období pravidelne nahlási evidenčné číslo auta, ktoré práve ide pred ňou, a v živom vysielaní vyzve jeho vodiča, aby do piatich minút bezpečne zastavil. Ten po zastavení zažije „kľúčový“ okamih, pretože si bude môcť vybrať 1 z 90 kľúčov.

Ich držitelia sa nimi vo veľkom finále 8. septembra na Radvanskom jarmoku v Banskej Bystrici pokúsia otvoriť nový automobil.

V letných mesiacoch nebudú vo vysielacej štruktúre Rádia Slovensko figurovať Sobotné dialógy ani beseda Z prvej ruky, publicistická diskusná relácia K veci sa o niekoľko minút skráti.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu