zdroj: Rádio Viva

S #ajnazapadeostavamedoma chce Rádio VIVA osloviť svojich poslucháčov v regióne západného Slovenska, aby v týchto dňoch zbytočne nevystavovali seba a svoje okolie riziku nákazy.

,,Myslíme si, že aj Slovenské regióny by sa mali spojiť, a preto sme sa rozhodli odštartovať túto výzvu aj na západe. Ako regionálny vysielateľ je našou povinnosťou vyzvať ľudí, že zdravie je najdôležitejšie a je zbytočné s ním hazardovať. Vo vysielaní budeme ľudí a obyvateľov západného Slovenska vyzývať, aby nám pokojne posielali krátke videá, fotky zo svojich domovov a ukázali nám, ako trávia čas v karanténe alebo na nútenom voľne. Myslíme si, že zabaviť sa dá rôznymi spôsobmi a aj pri počúvaní svojho obľúbeného rádia,“ povedal moderátor a programový riaditeľ stanice Ivan Binďo Bindas.

Niekoľkokrát denne sa bude rádiom na západe ozývať výzva #ajnazapadeostavamedoma. Poslucháči tak môžu posielať fotografie a videá ako trávia čas doma. Ak nezabudnú v príbehu označiť Instagram Rádia VIVA @radioviva_sk tak rádio ich príbeh zazdieľa na svojom Instagrame.

Rádio VIVA zatiaľ svoj program nemení aj keď je to v súčasnej situácii pre regionálne stanice ťažké. Príjmy z reklamy sa zastavili, keďže podujatia, kiná, reštaurácie, posilňovne a ďalšie zariadenia sú zatvorené.

,,Kapacitne sme bohužiaľ obmedzení, nakoľko jeden z našich hlasov dochádza zo stredného Slovenska, nechceme aby zbytočne riskoval. Ďalšia naša moderátorka je mimo Slovenska a nemá sa ako dostať domov. Po jej návrate bude musieť zostať v povinnej 14 dňovej karanténe,“ povedal Binďo.

„Tretia kolegyňa po návrate z Ománu ostala v povinnej karanténe, ktorá jej končí koncom marca a veríme, že sa k nám čoskoro vráti zdravá. Situácia je vážna, nie len pre nás, ale aj pre ďalšie regionálne rádiá, keďže momentálne prišli o prácu nie len herci, eventové agentúry, osvetľovači, zvukári ale aj moderátori ktorým sa minimálne na mesiac až dva zrušili všetky akcie,“ doplnil Binďo.

Keďže Rádio VIVA nepatrí žiadnej finančnej či mediálnej skupine, jeho príjem a príjem jeho zamestnancov závisí od reklám, ktoré sa na teraz bohužiaľ z logických dôvodov stopli.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu