foto: Rádio Viva

Rádio VIVA už v týchto chvíľach vysiela v NITRE a okolí na frekvencii 101,0 FM. Frekvencia mu bola pridelená na jarnom výberovom konaní v máji 2019. Začiatkom júla RVR doručila rádiu aj písomné potvrdenie.

„Momentálne ide o skúšobné, alebo tzv. testovacie vysielanie, ktoré sa nám podarilo spustiť do polroka od výberového konania. V tejto chvíli, ešte čakáme na potvrdenie od Telekomunikačného úradu. Veríme, že pri testovacej fáze nebude dochádzať k výpadkom prípadne k iným problémom a že všetko pôjde maximálne ľahko. Tešíme sa, že najlepšie rádio na západe si nájde svoju poslucháčsku základňu aj v najstaršom meste na Slovensku,“ povedal pre radia.sk programový riaditeľ a moderátor stanice Ivan „Binďo“ Bindas.

Podľa informácii radia.sk si stanica koordinovala ďalšiu frekvenciu pre Trnavu a okolie, malo by ísť o kmitočet 101,1 FM, ktorý by sa mal objaviť na jarnom výberovom konaní v roku 2020.

Týmto by rádio VIVA definitívne chcelo pokryť oblasť západného Slovenska a stať sa plnohodnotnou regionálnou stanicou, ktorú Západ Slovenska momentálne nemá.

Podľa posledných troch vĺn prieskumov, ktoré si stanica nechala vypracovať, je údajne týždenná počúvanosť Rádia VIVA medzi poslucháčmi v Bratislave 35%.

(ts, red)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu