foto: pixabay.com

Lokálne rádio Mansfield 103.2, ktoré vysiela vo Veľkej Británii rieši závažný problém. Niekto sa “nabúral” do jeho vysielania a do éteru viac razy pustil nemravnú pieseň.

Problém s neoprávneným zásahom do vysielania rádia s názvom Mansfield 103.2 momentálne rieši komunikačný regulátor Ofcom UK, ktorý sa snaží vypátrať a dolapiť rádiového piráta zodpovedného za úmyselne narušenie verejného vysielania uvedeného rádia pohoršujúcou piesňou o masturbácii.

Pre rádio Mansfield 103.2 je to mimoriadne nepríjemná situácia, keďže pieseň bola v éteri rádia pustená v čase, keď ho môžu počúvať aj malé deti.

Na problém, ktorý rieši lokálne rádio z Veľkej Británie upozornil theguardian.com.

Konkrétne sa jedná o pieseň The Wanker song (Pieseň onanistu) od IVOR BIGGUN & THE RED NOSED BURGLARS. Za posledný mesiac sa ju hackerovi podarilo na vlnách rádia pustiť najmenej 8-krát.

Komunikačný regulátor Ofcom berie situáciu veľmi vážne a jeho technici sa spolu s technikmi rádia Mansfield 103.2 snažia vysledovať piráta alebo pirátov zodpovedných za tento útok.

Pieseň s nevhodným obsahom si mohli vypočuť poslucháči napríklad aj počas živého rodinného vysielania uplynulý víkend.

„Niektorí rodičia ma informovali, že ich deti si začali spievať túto pieseň počas jazdy autom,“ vyjadril sa pre theguardian.com, Tony Delahunty, výkonný riaditeľ spoločnosti Mansfield 103.2.

„Mali sme telefonáty od ľudí, ktorí to považovali za zábavné, zatiaľ čo v niektorých to vzbudilo obavy, vrátane našich konkurentov a veľa ľudí v tomto odvetví je zdesených z toho, aké ťažké je zastaviť týchto ľudí,“ doplnil pre theguardian.com, Tony Delahunty.

Ako sa vyjadrilo samotné rádio pre theguardian.com, „nabúrať“ sa do vysielania je celkom ľahké. Stačí malý vysielač a ak je človek blízko miesta, kde prebieha externé vysielanie alebo kde je signál, tak môže prekonať tento signál a je na rádiových vlnách.

Komunikačný regulátor Ofcom, ale tvrdí, že vôbec nie je také jednoduché hacknúť rádio stanicu ako to tvrdí Delahuty. Človek, ktorý takéto niečo dokáže musí disponovať odbornými vedomosťami a vybavením. K takémuto narušeniu vysielania je potrebný vysokovýkonný vysielač a nefunguje to tak ako uviedol Delahuty.

Vedenie rádia Mansfield 103.2 robí všetko preto, aby zabránilo opätovným útokom, ktoré sú veľmi nevhodné pre najmenších poslucháčov a spôsobujú hnev u ich rodičov.

Za úmyselný poškodzujúci zásah do vysielania rádia hrozí útočníkovi väzenie v trvaní dvoch rokov a veľmi vysoká pokuta.

Aj keď samotné rádio za situáciu nemôže, obsah, ktorý niekto úmyselne vysiela na jeho rádiových vlnách, môže mať za následok pozastavenie činnosti rádia.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu