foto: pixabay.com

Rádio WOW a držiteľ rozhlasovej licencie Marián Dokupil sa v júli 2016 dohodli na spoločnom preberaní obsahu rádií WOW a GO DeeJay (bývalé rádio Šláger). Táto spolupráca sa aktuálne skončila. Informáciu priniesol Radio.Radar. Mediahub.sk zisťovali podrobnosti u technického riaditeľa Rádia WOW Martina Jursu. Správu sme aktualizovali o vyjadrenie Mariána Dokupila.

Kedy a prečo sa skončila spolupráca medzi rádiami WOW a GO DeeJay?

Rádio WOW a Go Deejay ukončili spoluprácu ku dňu 28. február 2018 a od 1. marca 2018 každá stanica šíri vlastný program. Dôvodom je skutočnosť že za ten rok a pol sa projekt nikam neposunul a nenaplnil očakávania vedenia rádia WOW.

Druhým dôvodom je aj skutočnosť že majiteľ licencie na Go Deejay je už schopný prevádzkovať plnohodnotne vysielanie (v minulosti to nebolo možné pre zdravotné komplikácie).

Nevylučujem však aj podobné alebo aj iné možnosti spolupráce v budúcnosti, všetko ukáže čas a smerovanie rádiového trhu. Počas spolupráce s DJGO bol o 90% znížený výkon na vysielači 106,7 Mhz Trenčín, keďže program bol šírený na ďalších dvoch frekvenciách v centre Trenčína.

Začiatkom marca však došlo už k navýšeniu výkonu na povolene maximum, tak aby Trenčania neprišli o rádio WOW. Zároveň sme zahájili spoluprácu s káblovou televíziou nielen v DCA, ktorú prevádzkuje SWAN.

Rádio WOW je šírené nielen cez IPTV (Magio, Antik, DSI Data) ale aj v klasickej káblovke v DVB-T a DVB-C formáte (Mp2 multicast format).

Aké zmeny plánujete?

Nemám momentálne informácie o tom, že by sa chystali zmeny, všetky relácie, ktoré boli vysielané v programovej sieti WOW-DJGO zostávajú v rádiu WOW.

Napríklad obľúbený LE MIX DE PMC alebo Hard n Heavy pre fanúšikov tvrdej metalovej muziky. Zostáva aj relácia pre jubilantov.

Majiteľ Go Deejay ma ambíciu vrátiť sa k formátu bývalého rádia Šláger, avšak už po novým názvom MUZIKA. Sprevádzkovaný bude aj vysielač v BN, ktorý je vyše roka vypnutý.

Poznámka: Rádio WOW pôvodne založili Martin Jursa a Patrik Bujna, no v súčasnosti Martin Jursa už v rádiu nepôsobí, resp. iba externe spravuje vysielače. Patrik Bujna má v súčasnosti 33% podiel v spoločnosti Rádio WOW, s.r.o.. Ďalšími vlastníkmi sú MM investície, s.r.o. za ktorou stoja Michal Ševčík a Milan Šedivec a zvyšných 33% patri Dušanovi Michalcovi, ktorý odkúpil podiel práve od M. Jursu.

Aktualizácia:

Marián Dokupil redakcii Mediahub.sk zaslal nasledujúce stanovisko „Dôvod rozdelenia sú neuhradené záväzky zo strany rádia WOW voči GO DeeJay a dlhy na stránke finstat.sk, moderátori neboli zaplatený a ďalšie pohľadávky – služby. Viac postupne odokryjeme,“ uviedol pre Mediahub.sk Marián Dokupil, držiteľ rozhlasovej licencie GO DeeJay/MUZIKA.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu