foto: titulka www. esns.nl

Najprestížnejší európsky festival Eurosonic Noorderslag sa budúci rok zameria na slovenskú a českú hudobnú scénu. Šancu predstaviť sa na ňom dostane po osem umelcov zo Slovenska a Česka.

Ďalšiu miestenku môže jeden slovenský interpret získať aj vďaka Rádiu_FM, ktoré je zároveň mediálnym partnerom tejto aktivity. RTVS totiž ako člen Európskej vysielacej únie (EBU) má možnosť odporučiť jedno meno.

„Rádio_FM dlhodobo a cielene podporuje slovenskú hudbu. Priestor v našom vysielaní majú začínajúce kapely, ale i kapely, ktoré už majú svoju poslucháčsku základňu. Teší nás, že vďaka tejto spolupráci sa slovenská hudba môže stať vývozným artiklom a Rádio_FM garantom dobrého výberu,“ poznamenala šéfdramaturgička Rádia_FM Janka Imrichová.

Eurosonic každý rok vyberá takzvané „focus countries“, teda krajiny, na ktorých hudobnú scénu sa bude klásť špeciálny dôraz počas najbližšieho ročníka.

Týmto spôsobom sa snaží zviditeľniť hudobnú pestrosť a rozmanitosť naprieč starým kontinentom. Doteraz sa na ňom slovenskí umelci objavovali pomerne sporadicky.

Budúcoročné historicky najväčšie zastúpenie v holandskom Groningene je zásluhou aj dlhoročného pôsobenia zástupcov festivalu Pohoda a ďalších hudobných profesionálov rámci organizácií na výmenu talentov.

„Je to výsledok toho, že na Slovensku máme výbornú hudbu, ktorá urobila veľké pokroky k profesionalite. Jednu z kľúčových úloh v tom zohráva aj Rádio_FM, ktoré objavuje na hudobnej scéne nové mená. A, samozrejme, bolo to tiež o diplomacii, pretože časť hudobných profesionálov lobovala za to, aby to podarilo,“ priblížil výkonný riaditeľ festivalu Pohoda Michal Kaščák.

Umelci sa môžu prihlasovať online na stránkach Eurosonicu od 1. mája do 1. septembra 2018.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu