Rádiu Viva hrozí zánik pre krízu spôsobenú koronavírusom

Situácia je mimoriadne vážna. Je možné, že hlavné mesto Bratislava a západné Slovensko prídu o jediné regionálne rádio. Programový riaditeľ Rádia VIVA nedávno avizoval, že z dôvodu úplného poklesu príjmov z reklám je v krízovom režime.

Aby rádio nemuselo prepúšťať, jeho moderátori sa dohodli, že už v mesiaci apríl budú vysielať bez nároku na honorár.

,,Regionálne rádiá majú stále svoje miesto, už len z dôvodu, že poslucháčov informujú o dianí v regióne. Jednoducho informujú o tom, o čom celoplošné stanice informovať zrejme nikdy nebudú. S celým teamom Rádia VIVA sme sa dohodli, že nasledujúci mesiac apríl odpracujeme bez nároku na honorár a budeme dúfať, že príde pomoc. Oslovili sme už všetky kompetentné inštitúcie a ľudí. List od nás dostali napríklad primátor hlavného mesta, župan bratislavského samosprávneho kraja či predseda vlády Slovenskej republiky,“ povedal moderátor a programový riaditeľ stanice Rádia VIVA Ivan „Binďo“ Bindas.

„Keď sa na situáciu pozriem plošne, mesto Michalovce má svoje regionálne rádio, ako aj mestá Prievidza, Košice, Prešov, či Trnava. Bude veľkou škodou, ak o svoje rádio prídu obyvatelia hlavného mesta a regiónu západného Slovenska. Okrem konca Rádia VIVA hrozí, že jeho zamestnanci prídu o prácu. Ak rádio raz skončí, naštartovať ho je už nemožné. Poslucháči sa rozptýlia medzi iné stanice a je minimálna šanca, že sa vrátia späť,“ uviedol Ivan „Binďo“ Bindas.

„Rádií, ktoré hrali iba hudbu tu bolo viac ako dosť a nedopadli dobre. V konečnom dôsledku, ak by aj rádio hralo iba hudbu, stále sú tu náklady na vysielače, energiu, či prenájom priestorov. Preto ,,iba hudba,“ neprichádza do úvahy. Buď sa stane „zázrak“, alebo budeme nútení rádio vypnúť, tak ako pred nedávnom skončili projekty Rádia Šport, Rádia Jazz, či tri stanice zo skupiny Rádia ONE,“ doplnil Bindas.

Podľa prieskumu agentúry AKO malo Rádio VIVA v novembri 2019 počúvanosť 42,85% poslucháčov, ktorí ho počúvajú denne alebo viac krát týždenne v regióne západného Slovenska.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu