Aj napriek tomu, že Facebook čelí kritike kvôli možnému zneužívaniu sociálnej siete ruskou propagandou, zisky spoločnosti aj naďalej rastú.

Facebook má momentálne 1,4-miliardy denných používateľov, čo predstavuje nárast o 2,18% oproti tretiemu štvrťroku, tento nárast je ale v konečnom dôsledku nižší ako v predchádzajúcom štvrťroku.

V treťom kvartáli mala sociálna sieť 1,37-miliardy používateľov, čo predstavovalo nárast o 3,8%. Ako informovali techcrunch.com, sociálna sieť dosiahla značné spomalenie rastu denných používateľov a dokonca doposiaľ najnižší medzi štvrťročný percentuálny nárast.

Generálny riaditeľ spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg na svojom profile na sociálnej sieti uviedol, že spomalenie mohli spôsobiť zmeny, ktoré spoločnosť v poslednom období zaviedla.

Ide napríklad o zníženie počtu zobrazení virálnych videí, ktoré znížili čas strávený na sociálnej sieti o približne 50-miliónov hodín denne, čo predstavuje 5% celkového času stráveného na Facebooku.

Tento čas, ak rozdelíme na jedného používateľa, tak to znamená, že 1 používateľ na Facebooku strávi o 2,14 minúty menej. Zmeny týkajúce sa zobrazovania videí spôsobili aj historicky prvý pokles denných aktívnych používateľov na sociálnej sieti v štátoch USA a Kanada. V číslach tento pokles predstavuje o 700-tisíc používateľov menej.

Podľa informácií techcrunch.com zisky spoločnosti Facebook dosiahli 12,97-miliárd amerických dolárov, hodnota jednej akcie po úpravách platných v účtovníctve USA je 2,21 amerických dolárov.

Po odpočítaní príslušných daní je príjem Facebooku podľa odhadov Wall Street 12,55-miliárd amerických dolárov a hodnota akcie 1,44 amerických dolárov.

Aj napriek tomu, že rast počtu denných používateľov sa medzi štvrťročne znížil, mesačný počet používateľov sa zvýšil.

V súčasnosti je mesačný počet používateľov sociálnej siete Facebook na úrovni 2,13-miliardy, čo predstavuje nárast o 3,39% oproti predchádzajúcemu štvrťroku, kedy bol mesačný počet používateľ sociálnej siete 2,06-miliardy a nárast predstavoval 3,19%.

Za pozitívum možno považovať aj to, že mesačný percentuálny podiel používateľov, ktorí sa na platformu vracajú počas dňa sa od roku 2015 stále drží na úrovni 66%. Znamená to, že hoci sa používatelia na sociálnej sieti zdržiavajú menej, stále sa na platformu vracajú.

Ako informuje techcrunch.com priemerný výnos sociálnej siete na jedného používateľa vzrástol na 6,18 amerických dolárov, čo je o 27% viac ako pred rokom.

Priemerný príjem spoločnosti Facebook vzrástol medziročne o 47%, aj keď spoločnosť ohlásila, že v hlavnom informačnom panely news feed sú kapacity na umiestnenie reklám vyčerpané.

Vo svojom príspevku na sociálnej sieti generálny riaditeľ spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg zverejnil aj plány o záväzkoch spoločnosti.

„Rok 2017 bol pre Facebook veľmi ťažký. Svet cíti znepojený a rozdelený a to sa odrazilo aj na Facebooku. Zaznamenali sme zneužitie na našej platforme, aj zásahy zo strany štátov, šírenie falošných, senzácie vyvolávajúcich a polarizujúcich správ a tiež debaty o užitočnosti sociálneho média. Uvedomujeme si zodpovednosť plne pochopiť ako sa naše služby používajú a tiež máme zodpovednosť urobiť všetko, čo je v našich silách pre posilnenie pozitívneho úžitku sociálnej siete a ochrániť ju pred zneužitím. Toto je moja osobná výzva pre rok 2018,“ uviedol Mark Zuckerberg.

Stratégia sociálnej siete sa v nadchádzajúcich rokoch bude zameriavať na to, aby jej služby neboli iba zábavné, ale aj užitočné pre ľudí a spoločnosť.

Aj napriek tomu, že inovácie na platforme Facebook, ktoré mali negatívny dopad na celkový čas strávený na sociálnej sieti sa zdá, že spoločnosť sa uberá správnou cestou. Rast príjmov tieto zmeny nepostihli a sociálna sieť aj naďalej vykazuje rekordné príjmy a zisky.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu