Dlho odkladaný štart novej relácie sa nakoniec podaril. Prvý diel Magazínu si diváci mohli na stránke Garáž.TV a na YouTube kanalály pozrieť 12. júla. Štart novej relácie motoristický novinár Rasťo Chvála avizoval už v polovici januára 2017.

Rasťo Chvála má v pláne ešte dve novinky – portál Garáž.TV prejde redizajnom a pribudne na ňom aj e-shop, kde si budú môcť priaznivci motorizmu zakúpiť napr. originálne tričká.

„Nový formát Magazín má byť vlastne doplnok k súčasným videám, ktoré ostanú v klasickej forme teda, krátke testy, dlhšie testy a výpravné veci s prívlastkom TV. V redakcii máme však mnoho príspevkov, zistení a aktualít, ktoré nie sú vhodné aby stáli samé o sebe,“ povedal pre mediawatch.dog Rastislav Chvála.

„Skrátka potrebujú byť v niečom zabalené, lebo ako také nedávajú divákovi zmysel. Počas roka Garáže sme zistili, že náš divák ide k nám pre unikátny obsah a taser video o novinke alebo technike je všeobecne dostupný materiál a treba mu dať komentár, náš Garážovský pohlaď,“ doplnil Chvála. > Čítaj viac

Len nedávno pribudol medzi motoristickými portálmi konkurent v podobe Auto.sk, z portfólia skupiny Fun Media, ktorému šéfuje bývalý kolega Rasťa Chválu z denníka SME Adam Švančara. Na projekte bude ale úzko spolupracovať aj portál Garáž.TV a Rasťo Chvála. > Čítaj viac

Konkurenciou pre Auto.sk sú dlhodobo najčítanejšie weby AutoBild.Cas.sk (takmer 530 tisíc*) vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia a Auto.Sme.sk (takmer 339 tisíc*) vydavateľstva Petit Press, a portál podľa nás s najkvalitnejším video contentom na slovenskom trhu – Garáž.TV/Garaz.dennikn.sk (takmer 2 tisíc*), alebo projekty, ako Autozurnal.TA3.com (takmer 28 tisíc*), Topspeed.sk (cez 150 tisíc**), či Martinzmartina.sk.

Garáž.TV (cez 25 tisíc odberateľov), Martinzmartina.sk (takmer 8 tisíc odberateľov) a Autozurnal.TA3com (takmer 13 tisíc odberateľov) majú i vlastné YouTube kanály, kde ich často v priemere sleduje podstatne väčší počet divákov, ako v prípade priamych návštev na internetových stránkach ich projektov.

Pozrite si pilotný diel relácie:

 

Aktualizované 12.11.2017:

Pozrite si prvý diel relácie odvysielaný 9.11.2017:

*priemerný počet unikátnych čitateľov mesačne (január až máj 2017), podľa výskumu AIMmonitor združenia IAB Slovakia (RU, total)

**počet užívateľov podľa Google Analytics (v mesiacoch marec 156 332, apríl 153 767 – dáta nám poskytol Maroš Čabák z Topspeed.sk)

Pozn.: Pre porovnanie, rozdiel výsledkov štatistík návštevnosti, podľa našich skúseností, môže byť pri metodike merní v prípade AIMmonitora a  Google Analytics až – 25 až 30% v neprospech dát z GA. Metodika AIMmonitoru je presnejšia a reálnejšie odzrkadľuje čítanosť online projektov.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu