Motoristický novinár Rasťo Chvála ukončil viac ako desaťročnú púť spolupráce s vydavateľstvom Petit Press a odštartoval vlastný projekt, ktorý bude fungovať na doméne Garáž.tv

Rasťo Chvála bude úzko spolupracovať s denníkom N a s českým portálom iFaster.cz, ktorý vedie motoristický novinár Jakub Rejlek. Doména Garáž.tv je presmerovaná na web denníka N – Garáž.dennikn.sk.

Portál Auto.SME.sk vydavateľstva Petit Press patrí dlhodobo medzi najčítanejšie portály s motoristickou problematikou  na Slovensku, spolu s webom Autobild.sk vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia. Pridanou hodnotou Auto.SME.sk oproti Autobild.sk boli práve videá s moto testami, ktoré pripravoval team spoločnosti CEBES, ktorú vlastní Rasťo Chvála aj s manželkou.

Jakub Rejlek, šéfredaktor iFaster.cz je dlhoročný motoristický novinár a predtým ako si založil vlastný projekt Faster magazine pôsobil aj v motoristických weboch auto.centrum.cz, autorating, autohit. Viac informácií.

Na začiatky portálu  Auto.SME.sk si zaspomínal zhruba pre rokom Tomáš Novotný, projektový manažér vydavateľstva Petit Press a zakladateľ projektu Natankuj.sk, ktorý pre masmedialne.info povedal:

„Web Auto.Sme.sk začal fungovať na jar 2004 a jeho prvým redaktorom bol Rastislav Chvála, ktorý je v Auto.Sme.sk dodnes. S myšlienkou “preklopiť” písané informácie z denníka na web prišiel vtedajší šéf oddelenia elektronického publikovania SME.sk Valér Kot. V podstate dal zelenú myšlienkam Rasťa Chválu, ktorý v tom čase pripravoval kostru a fotografie pre možný web. Vývoja stránky sa ujal Martin Paulďuro, s ktorým sme dali na web prvú fotogalériu na Sme.sk. Rasťo Chvála v roku 2005 natočil prvé video a zavesil ho cez odkaz do článku (o jazdení na snehu). Vtedy išlo o vôbec prvé automobilové video svojho druhu na slovenskom automobilovom webe. Tu je: Ako jazdiť na snehu ? – teraz aj video, “ povedal Tomáš Novotný.

Rasťo Chvála sa rozhodol po približne 10 rokoch z Auto.SME.sk odísť a založil si svoj vlastný projekt Garáž.tv. Svoj zámer ohlásil už 25. augusta 2015 priamo vo videu na webe Auto.SME.SK a rozlúčil sa dôstojne so slovami:

„Tak a touto absolútnou bombou, predpremiérou novej Astry končím svoje pôsobenie na portáli Auto.SME.sk, priznám sa po toľkých rokoch sa mi to hovorí ťažšie. Pred desiatimi rokmi sme prišli s prvým videom vôbec, tak dúfam, že sa niekde stretneme, odchádzam do Garáže. Tak Auto.SME.sk ahojte!,“ povedal Rasťo Chvála.

Reláciu Garáž na TV.SME.sk odštartoval už v minulosti Chvála a Jakub Rejlek, šéfredaktor portálu iFaster.cz > pozri. Nakoniec z nej teda vznikol úplne nový spoločný portál Garáž.tv, ktorý začal fungovať aj v rámci webu denníka N, vydavateľstva N Press.

Vyspovedal som teda krátko Lukáša Fila, riaditeľa vydavateľstva N Press:

Garáž.dennikn.sk je nový projekt vydavateľstva N Press?
Ide o projekt Rasťa Chválu, s ktorým spolupracujeme na podobnej báze ako s inými partnerskými webmi ako napr. science.sk, historyweb.sk alebo techbox.sk.

Ako ho vnímate?
Rasťo je jeden z najkvalitnejších motoristických novinárov na Slovensku. Sme radi, že sa rozhodol pre spoluprácu s Denníkom N.

Čo očakávate od spolupráce s Rasťom Chválom? Ste dlhoroční kolegovia zo SME.
Očakávam rozšírenie našej ponuky pre čitateľov o kvalitný motoristický obsah.

V čom konkrétne spočíva forma spolupráce?
V zverejňovaní motoristických videí.

V akom časovom rozsahu a koľko nových čitateľov predpokladáte, že Garáž.tv prinesie webu Denníka N?
Nemáme žiadne presné odhady.

Ďakujem za rozhovor.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu