Pluska.sk dostala novú tvár, ktorá reflektuje súčasné trendy dizajnu spravodajských portálov. Web mení grafiku hlavnej stránky, rubrík aj článkov, no navigáciu zachová. Nový dizajn ponúka efektívnejší priestor pre inzertné formáty a umožňuje ich efektívnejšie nasadenie v obsahu.

„Chceme, aby ľudí čítanie správ bavilo a tomu sme prispôsobili prostredie. V čistom a jednoduchom vzhľade vyniknú fotografie, videá aj reklamné pozície. Samozrejme, chceme tiež, aby sa naši čitatelia cítili komfortne v prostredí, ktoré poznajú, a preto ponecháme rubriky, ako aj hornú lištu s odkazmi na podstránky jednotlivých titulov,“ hovorí Marián Pavel, riaditeľ digitálnych médií.

V rámci svetových trendov sa redizajn nedotkol len webu, ale aj mobilnej verzie a mobilných aplikácií pre iOS a Android, kde je použitý jednotný dizajnový jazyk naprieč zariadeniami.

Svojim čitateľom tak chcú sprostredkovať dokonalý zážitok podľa ich potrieb, preto bude nová pluska.sk v testovacom režime zhruba 6-8 týždňov, počas ktorých bude  spoločnosť SPOLOČNOSŤ 7 PLUS vylaďovať dizajn na základe potrieb čitateľov i dôkladných analýz. Čitatelia majú na stránke priestor vyjadriť svoj názor na nový dizajn a môžu na priamo komunikovať s vývojovým tímom.

Rebranding Pluska.sk sa mení

 

Už čoskoro sa spustí plnohodnotná mobilná verzia, do ktorej pribudne aj obsah magazínov. Web nebude responzívny, zato mobilná verzia sa odvíja od počítačovej s využitím rovnakých prvkov, ako aj logiky ovládania. V mobilnej verzii sa využijú všetky najmodernejšie technológie a bude „touch and swipe ready“.

Redizajn multiobsahového portálu Pluska.sk završuje systematické zmeny v online portfóliu vydavateľského domu SPOLOČNOSŤ 7 PLUS. Nadväzuje na úspešné redizajny magazínov iZdravie.sk, iPeknéBývanie.sk, iZáhradkár.sk, iMamina.sk, Brejk.sk, Dobréjedlo.sk, Mollie.sk, Zázračnýsvet.sk a EMMA.sk. Čitateľ sa tak intuitívne pohybuje v jednom prostredí s jednotnou navigáciou i dizajnovým jazykom, pričom dizajn každej stránky zachováva špecifiká magazínu.

Čo konkrétne sa teda na stránke Pluska.sk zmení?

1.    Atraktivita
•    Nové logo – jednofarebné, moderný štíhly pätkový font
•    Zmena hlavného článku – bude väčší s výraznejším fontom a hlavnou fotografiou. Pod ním budú umiestnené tri menšie boxy s ostatnými článkami
•    Zobrazenie – dvojstĺpcové namiesto trojstĺpcového
•    Nové grafické prvky – šípky, piktogramy

2.    Flexibilita
•    Tematický operatívny box v hornej časti stránky pokrývajúci celú šírku, kde sú články viažuce sa k téme, ktorá aktuálne rezonuje (MS, kríza na Ukrajine, povodne v Terchovej…)

Pôvodný dizajn webu Pluska.sk:

Pluska.sk - povodny dizajn

 

Nový dizajn webu Pluska.sk:

Rebranding Pluska.sk sa mení

Zdroj: SPOLOČNOSŤ 7 PLUS

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu