Ako sme vás už informovali – Rádio Anténa od 1. októbra zmenilo svoj formát a priblíži sa viac poslucháčom, ktorí milujú rock. Prispôsobuje tomu hudobný playlist aj samotný program. Pozrime sa ešte raz na hlavné zmeny v niekoľkých bodoch. Informácie poskytla pani Andrea Diková-Urbanovská, Program & Marketing Director Rádia Anténa Rock, spoločnosti Radio Services. 

Prečo ste sa rozhodli zmeniť formát?
Rádio Anténa vzniklo pred 2 rokmi reformatovaním rádia Hey s hlavným posolstvom „Najväčšie slovenské a svetové hity“. Naše rozhodnutie zmeniť formát súčasného rádia Anténa vychádzalo z výsledkov strategického reprezentatívneho prieskumu, ktorý sme realizovali tento rok s agentúrami TNS a  Francis Currie Consulting.

V rámci prieskumu sme zmapovali aj hudobné preferencie ľudí na Slovensku a rock má u nás vysoký potenciál. Rádiový trh je stabilizovaný a je veľmi obtiažne konkurovať rádiám v TOP5. Táto situácia na druhej strane dáva príležitosť rádiám s užšou profiláciou, vďaka ktorej môže získať poslucháčov s vysokou lojalitou.

 

 

Pre koho bude Rádio Anténa Rock vysielať?
Rádio Anténa Rock bude primárne určená pre všetkých milovníkov rockovej hudby. Na hudobných testoch mali silný esprit najmä skladby z 80tych a 90tich rokov, ale v rádiu nebudú chýbať ani hity zo súčasnosti. Zacielili sme sa primárne na mužov v produktívnom veku, ktorí milujú rock, ale sú zároveň aj otcami, manažérmi, či kutilmi na záhrade.

rebranding Rádio Anténa sa zmenilo na Rádio Anténa Rock
vizuál grafiky – outdoor – Citylight Rádia Anténa Rock

 

Na čo sa môžu poslucháči tešiť?
Na rock! Na veľa rocku! Okrem skvelej hudby poslucháči získajú kvalitný informačný servis vrátane aktuálneho dopravného servisu každých 30 minút počas celého dňa vrátane víkendov. Nebude chýbať ani silná ranná show na čele s Tomaggiom každý pracovný deň od 6tej. Uvoľnená atmosféra, humor, veľa športu, málo hovoreného slova a v neposlednom rade úžasná rocková hudba – to bude základ nového Rádia Anténa Rock.

 

 

Ako vnímame konkurenciu?
Konkurenciu úzko monitorujeme a rešpektujeme. Našou výhodou oproti nej je celoplošné vysielanie, ktoré nám dáva väčšiu silu. Líšime sa aj programovým zameraním na poslucháča. Ale o tom si urobí každý poslucháč svoj vlastný názor.

V čom sú vaše silné stránky?
Nové Rádio Anténa Rock je celoplošné rádio s jasne zadefinovaným formátom. Má za sebou silný tím: Francis Currie a Niklas Nordén sú strategickí partneri projektu, korporátny design vrátane kampane pripravilo kreatívne štúdio Gunpowder, zvuková grafika bola produkovaná v holandskej agentúre Pure Jingles, úplne nový koncept webovej stránky pripravila spoločnosť eFabrica a v neposlednom rade súčasťou rádia sú profesionálni moderátori ako Tomáš Kadlec, Ľubka Tomášová, Oliver Hain alebo Zbyňo Džadoň.

 

 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu