Štrikovani frajeri - Denisa Fulmekova - obalka
Štrikovani frajeri – Denisa Fulmekova – obalka (autor: Fero Jablonovský, zdroj: Slovart)

Štrikovaní frajeri od Denisy Fulmekovej je tzv. ľahkým románom, ktorý zvládnete prečítať bez toho, aby ste ho pustili z ruky.

Ľahkosť v tomto prípade vôbec nie je myslená ako synonymum povrchnosti alebo simplexnosti. Kniha sa skrátka ľahko číta, pretože je dobre napísaná. Aj preto, že je dejovo rozložená v prítomnosti, v ktorej sa nájdu všetci. Doslova.

Či ste otrokom sociálnych sietí a zoznamovacích portálov alebo pred touto „stokou“ prudérne zatvárate oči a neveriacky krútite hlavou nad pribúdajúcimi počtami párov, ktoré si či už s menšou alebo väčšou trvanlivosťou takto našli svoj kúsok šťastia, táto kniha je aj pre vás.

Najmä ženské čitateľky si tam nájdu svoje. Mnohé z nich sa budú uškŕňať a súhlasne prikyvovať nad zážitkami štyroch žien, ktoré túžia po tom, čo nemajú… po láske, pozornosti, iskre nevšednosti v zástupe nudných dní, plných práce, sklamania a snívania…

Vôbec pritom nezáleží, či je čitateľka vydatá, rozvedená alebo (ešte stále) slobodná… Život má často zo vzťahov potenciál robiť mnohouholníky… Dôležité je držať spolu a vzájomne sa podporovať.

To Marta, Patrícia, Klára aj Ľuba dobre vedia. Občas aj za cenu, že kamarátke naordinujú studenú sprchu v podobe pravdy do očí a občas si skôr citlivo a empaticky zahryznú do jazyka…

Snívanie nie je doménou len mladších ročníkov a zrelosť ženy je pomerne silnou zbraňou. Ak sa niekto z nervozity prvého stretnutia pripije, nemusí to hneď znamenať katastrofu, no hádky nad dezinfekčnými prostriedkami…

A keď sme už pri dezinfekcii, mimochodom, vedeli ste?…, že špeciálne dezinfekčné prostriedky sa používajú aj na… Ale to už si určite prečítajte v Štrikovaných frajeroch! :)

Táto kniha je síce obzvlášť pre ženské pokolenie, ale nevylučoval by som apriórne ani mužskú základňu. Dali by sa vybrať aj ďalšie príklady zo samotnej knihy, plné zábavy a prekvapení, no to by som Vás potom už nedostal ku knihe samotnej.

Pre nás, čo sme už „schôdzky naslepo“ skúšali, majú tieto štyri osudy nádych spolupatričnosti a pre naše nesmelé kamarátky či kamarátov, ktorí sa ešte nevedia rozhodnúť, sú dobrým sprievodcom v často mútnych vodách zoznamovacích portálov a nesmelého tápania s kompasom šťastia v rukách. Zhrnuté dvoma slovami: Skvelé čítanie…

A autorom obálky a vtipných ilustrácií je Fero Jablonovský.

Miloslav Mistrík

Prečítajte si predsa aspoň úryvok z knihy :)

 

Prečítajte si:
Rozhovor – Denisa Fulmeková: Najabsurdnejšie príbehy zo Štrikovaných frajerov sú naozaj zo života

Sledujte nás aj na Facebooku

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu