Charizmatická speváčka Sima Martausová ponúkla  v sobotu 13. decembra návštevníkom nákupného centra na Zlatých pieskoch vianočný darček v podobe folkového koncertu, ktorý chytil za srdce.

V čase, keď sa väčšina ľudí v časovom strese ženie za nákupmi výhodných darčekov, ponúklo nákupné centrum Shopping palace uvoľnenie v podobe folkového koncertu Simy Martausovej.

Mladá speváčka so svojou kapelou vniesla do predvianočného zhonu pohodu, kľud a priestor na zamyslenie. A ako spievala v piesni Buď mi doktorom „Buď mi tabletkou, čo zaberie na všetko, v každom postoji, láska rany zahojí“ , Simin spev bol tabletkou, ktorý liečil duše divákov. Šarmantná a dievčensky prirodzená speváčka si slávu nepripúšťa, práve naopak  upozorňuje na nebezpečenstvo pýchy:

„Doprajeme druhým, len keď sa im nedarí
Dobro to je vlastnosť, ktorú vidieť na tvári
Zvykáme si rýchlo na obľubu na mólach
Preto sú aj pády, aby duša pyšná nebola“

A práve vďaka svojej nehranej skromnosti si Sima Martausová získava nových a nových fanúšikov, čoho dôkazom bola aj vysoká cielená návštevnosť sobotného koncertu (speváčka sa divákov opýtala, či sú náhodní okolo idúci, alebo prišli cielene).

Za rastúcim počtom obdivovateľov stojí okrem schopnosti vyjadriť myšlienky v rýmovaných textoch, aj hudobná kapela. Kapelou sú „ jej chlapci“, ktorým venovala aj pieseň v závere koncertu, kde chlapci v krátkych sólach ukázali svoje majstrovstvo.

Hodinový koncert ubehol ako voda. Voda, ktorá zmyje všetko zlé a vám ostane len pocit povznesenosti a veľkej radosti v srdci. Hodina so Simou bola akási krátka, kľudne by mohla byť aj dvojhodinová.

Na záver len taká maličkosť: v piesni „Želé“ prirovnáva Sima stav zaľúbenia k tomuto obľúbenému pokrmu. Zaspomínala som si na moje veľké zaľúbenie a táto pieseň úplne vystihla všetky tie krásne pocity.

Ďakujem za pripomenutie tohto krásneho obdobia…boli aj slzičky šťastia.

Lea Hurbanová

Recenzia Koncert Simy Martausovej, ktorý pohladí dušu - obr.1
Recenzia Koncert Simy Martausovej, ktorý pohladí dušu - obr.2

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu