V nedeľu 4. septembra sa odohralo futbalové kvalifikačné stretnutie medzi Slovenskou reprezentáciou a Anglickom o postup na Majstrovstvá sveta 2018. Zápas skončil 0:1 prehrou slovenského tímu v poslednej 95. minúte zápasu. Redaktor RTVS sa stal po zápase v rozhovore terčom frustrovaného trénera.

Redaktor slovenskej televízie RTVS Ľuboš Hlavena sa postretnutí pýtal trénera Slovenskej reprezentácie Jána Kozáka na priebeh stretnutia a hodnotenie rozhodcov, ktorí kapitána Martina Škrtela v 57. minúte zápasu po druhej žltej karte vylúčili za nedovolený zákrok po ďalšom súboji s Harrym Kanom.

Ján Kozák na legitímnu otázku redaktora RTVS: „Hneváme sa na rozhodcov?“ reagoval podráždene: „Načo provokujete!“ Práca športového redaktora si niekedy vynúti aj takéto nepríjemné situácie.

Aktualizované:
Kolegu sa zastala redaktorka a moderátorka RTVS Zuzana Hanzelová: „Kozák mal pocit, že redaktor ho provokuje. Rada by som mu požičala na týždeň niekoľko vybraných nešportových novinárov, nech precitlivelý tréner zažije, čo sú to vlastne provokačné otázky. Mňa futbal naozaj nezaujíma. Príde mi ale šialené, aby človek, ktorý je platený lepšie ako slovenský premiér (pozn.: Kozák má mesačný príjem 15 tisíc eur), nevedel naživo v televízii slušne odpovedať na tri totálne obyčajné otázky po zápase,“ napísala Zuzana Hanzelová na sociálnej sieti.

„Ja iba pripomínam, že Kozák sám v minulosti pre SME povedal, že tréner, ktorý nevie pracovať pod tlakom, nemôže robiť túto prácu. To najmenej, čo by teraz pán Kozák mohol urobiť, je ospravedlniť sa. Nie Ľubovi, ale tým, čo ten zápas pozerali,“ dodala Hanzelová.

Pozrite si aj nešťastný gól v poslednej minúte zápasu:
https://www.youtube.com/watch?v=h-qk9aVXVd8

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu