Informáciu zverejnili „Spravodajské odbory RTVS“ za ktorými stojí dnes už bývalá redaktorka RTVS Zuzana Kovačič Hanzelová.

„Dnes, 31. mája 2018, sme sa dvanásti rozhodli podať výpovede. RTVS sme mali, máme a budeme mať radi. Naše rozhodnutie sa nerodilo ľahko. Máme deti, hypotéky aj záväzky, ale hlavne – máme túto prácu veľmi radi. Nedokážeme ju však za týchto okolností v RTVS robiť rovnako svedomito ako doteraz. Čaká nás dvojmesačná výpovedná lehota. Ak sa generálny riaditeľ Jaroslav Rezník rozhodne odvolať manažment spravodajstva, sme ochotní sa dohodnúť na stiahnutí výpovedí,“ uviedli odídení redaktori na facebookovskej stránke Spravodajské odbory RTVS.

Krátke vyjadrenie už redaktorov RTVS bolo doplnené o emotívne video:

Náš boj v RTVS sa nateraz končí

Dnes, 31. mája 2018, sme sa dvanásti rozhodli podať výpovede. RTVS sme mali, máme a budeme mať radi. Naše rozhodnutie sa nerodilo ľahko. Máme deti, hypotéky aj záväzky, ale hlavne – máme túto prácu veľmi radi. Nedokážeme ju však za týchto okolností v RTVS robiť rovnako svedomito ako doteraz. Čaká nás dvojmesačná výpovedná lehota. Ak sa generálny riaditeľ Jaroslav Rezník rozhodne odvolať manažment spravodajstva, sme ochotní sa dohodnúť na stiahnutí výpovedí. Ďakujeme Vám za podporu.

Uverejnil používateľ Spravodajské odbory RTVS 31. máj 2018

„Dvanásť redaktorov RTVS podalo výpovede a informovalo o tom verejnosť prostredníctvom statusu i videa na Facebooku. Spôsob, akým redaktori komunikujú túto udalosť, pripomína skôr ultimátum než strohý oznam. Sprievodné video tiež nie je obyčajnou audiovizuálnou správou, ale premyslený marketingový produkt s výrazným agitačným a podprahovým obsahom. Dvanásť výpovedí očividne neznamená odchod zo scény. Je to len ďalší diel politického predstavenia Zuzany Kovačič Hanzelovej, ktorej cieľom je úplne odstrániť názorovú pestrosť z verejnoprávneho mediálneho priestoru,“ komentoval dianie novinár Peter Tóth z portálu Ďateľ.sk.

„Mrzí nás ohlásený odchod časti spravodajského tímu RTVS, ale rešpektujeme ich slobodné rozhodnutie. Počas dvojmesačnej výpovednej doby sa vedenie spravodajstva bude naďalej snažiť trpezlivo im vysvetľovať hodnoty verejnoprávnosti. Vzhľadom na to, že v RTVS pracuje 1430 interných zamestnancov a vyše 1500 externistov, z toho je v tíme spravodajstva 97 interných redaktorov a 141 externých spolupracovníkov, ubezpečujeme verejnosť, že chod celej RTVS ako aj Sekcie spravodajstva a publicistiky je plnohodnotne zabezpečený. Spravodajský tím sa priebežne dopĺňa aj na základe výberových konaní,“ uviedla hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.

Situácia v RTVS je napätá už niekoľko týždňov. Viac k téme > pozri 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu