Denník Nový Čas upozornil na nehodu Anny Lemesányiovej bývalej redaktorky z relácie Lampáreň televízie Markíza, ktorá aktuálne pracovala ako redaktorka relácie Reportéri pre verejnoprávnu RTVS. Vo štvrtok 21.1. na diaľnici z Košíc do Prešova dostala šmyk a skončila mimo cesty. Hrozí jej až ročné väzenie.

Po nehode polícia namerala Lemesányiovej v dychu 0,67mg/l alkoholu (1,4 promile), ako uviedol denník Nový Čas. Pri nehode utrpela i ľahké zranenie.

„Alkohol to jednoducho odmietam, jednoducho nemala som alkohol. Alkohol som si dala keď som tam 50 minút čučala v tom aute. Jednoducho som si to otvorila a naliala som to do seba v tom šoku,“ priznala Anna Lemesányiová pre denník Nový Čas. 

Redaktorka svoj pracovný pomer po zrelej úvahe sama ukončila a dala v RTVS výpoveď.

„Vzhľadom na to, že firme nechcem robiť problémy, dala som výpoveď k dnešnému dňu a hotovo,“ povedala Lemesányiová pre denník Nový Čas. 

V minulosti čelila verejnoprávna televízia RTVS podobným problémom s viacerými redaktormi s ktorými po dohode musela ukončiť pracovný pomer, napríklad s Natáliou Žembovou, ktorá účinkovala v spote Aliancie za rodinu, alebo s Kristínou Kormúthovou za rasistický status zverejnený na sociálnej sieti. Rovnakým problémom nedávno čelila Martina Šimkovičová v televízii Markíza.

Problémy s alkoholom za volantom (1,56 promile) mala v minulosti aj Silvia Kušnírová, moderátorka diskusnej relácie Politika televízie JOJ, ktorá z televízie po medializácii prípadu odišla a zamierila do PR brandže, keď v súčasnosti je spolumajiteľkou PR agentúry SKPR Strategies.

Redaktorka RTVS Anna Lemesányiová v rozhovore pre denník Nový Čas dokonca priznala úplatok v podobe koňaku, ktorý chcela dať za reportáž.

„Pre klienta som v taške niesla koňak z vďaky. Išlo totiž o komplikovanú reportáž a rozhovor nemusel poskytovať, “ povedala Lemesányiová pre denník Nový Čas.

Požiadali sme Annu Lemesányiovú a RTVS, aby sa vyjadrili. Správu budeme aktualizovať.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu