Svetoznámy extrémny športovec Felix Baumgartner, ktorý sa nedávno preslávil aj letom do stratosféry, ktorý vzbudil pozornosť médií na celom sveta a zafungoval aj ako úspešné promo pre rakúsku značku Redbull a švajčiarku značku Zenith, si dnes prevzal priamo v Bratislavskom závode VW svoj špeciálny Volkswagen Touareg a ako promo pre značku VW tu skvelo zafungoval tiež.

Vozidlo Volkswagen Touareg V8 TDI, s výkonom 340 koní, mu odovzdal predseda predstavenstva spoločnosti Albrecht Reimold. Ide o najrýchlejší motor spomedzi naftou poháňaných Volkswagenov Touareg. „Radosť z nových vecí svorne s hľadaním stále nových výziev je to, čo spája Vás a našu spoločnosť. Ste zároveň prvým človekom, ktorý si prišiel prevziať k nám svoje auto na vrtuľníku,“ povedal Albrecht Reimold.

Redbull letec Felix Baumgartner si dnes prevzal svoj špeciálny Volkswagen Touareg - 2

„Volkswagen Touareg sa ku mne naozaj hodí, a preto so si ho vybral – je dostatočne veľké i rýchle a má výbornú spotrebu. Nosím často padáky, Touareg je tak pre mňa ideálne auto aj z hľadiska batožinového priestoru,“ povedal Felix Baumgartner.

Výnimočnosť odovzdaného vozidla podčiarkuje aj špeciálna titánovo strieborná matná metalíza vo farbe kapsule, z ktorej Felix Baumgartner zoskočil zo stratosféry.

Špeciálne čiernou farbou s vysokým leskom sú nalakované napríklad  predná mriežka chladiča a ozdobné lišty na dverách. Matnou zas koncovky výfuku. Jedinečný je aj interiér: sedačky v dvojfarebnej koži Nappa v čiernej titan a v sivej flint s kontrastným šitím s logami Stratos.

Volkswagenu Touareg dodávajú výnimočnosť aj dekoratívne obklady „Carbon“ na prístrojovej doske, stredovej konzole a na obložení dverí ako aj ďalšie individualizované prvky – napríklad nástupné lišty s podpisom „Felix Baumgartner“.

Redbull letec Felix Baumgartner si dnes prevzal svoj špeciálny Volkswagen Touareg - 3

Felix Baumgartner si prišiel prevziať vozidlo priamo do závodu Volkswagen Slovakia v Devínskej Novej Vsi, kam priletel na helikoptére, ktorú sám pilotoval.

Volkswagen Slovakia pôsobí na Slovensku už viac ako 23 rokov.  Od roku 1991 vyrobil viac ako 3 milióny vozidiel. Patrí k najväčším exportérom, investorom i  zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku. Zamestnáva viac ako 9 400 ľudí.

V závode v Bratislave, kde si Felix svoj Touareg prevzal vyrába VW automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky, v Martine komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska.

Redbull letec Felix Baumgartner si dnes prevzal svoj špeciálny Volkswagen Touareg - 4
Felix Baumgartner zdraví svojich fanúšikov zo svojho špeciálneho vozidla Volkswagen Touareg

Zdroj: Volkswagen Slovakia

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu