Denník SME postupne redizajnuje svoj web SME.sk.

Po tom čo začiatkom októbra vydavateľstvo Petit Press predstavilo nový špecializovaný landing page Čítanie+ na doméne  plus.sme.sk mení aj jednotlivé sekcie webu SME.sk.

V piatok 23. októbra upozornilo samé vydavateľstvo Petit Press na svojom webe denníka SME na zmeny, ktoré bude na svojom spravodajskom portáli SME.sk realizovať v najbližšom období.

Už v piatok 23. októbra 2015 sa zmenili sekcie Tech, Kultúra a sekcie Rómovia.

Postupne rovnakou zmenou dizajnu prejdú aj ostatné sekcie SME.sk.

Aktualizované 14. 12. 2015:

Články na SME.sk majú od dnes nový dizajn aj v sekciách Domov a Svet. Po postupnom redizajne rubrík Kultúra, Tech, či Rómovia používa teda spravodajský portál SME nový dizajn pri ďalších publikovaných textoch.

Redizajn sa zavŕši už budúci rok všetkými sekciami vrátane titulky.

Dnes si zároveň SME pripomína smutný dátum, výročie od úmrtia prvého šéfredaktora a spoluzakladateľa denníka SME Karola Ježíka, ktorý nás navždy opustil dňa 14. decembra 1998. Česť jeho pamiatke.

Karol Ježík bol šéfredaktorom SME v rokoch 1993 až 1998.

*

Okrem zarovnania loga SME na titulke na stred sa mení aj použité písmo z bezpätkového na rovnaký typ a rez písma aké používa SME vo svojom tlačenom vydaní. Čo je chyba domnievam sa, keďže písmo použité na webe má byť bezpätkové, aby bolo čo najjednoduchšie čitateľné.

Na webe po novom pribudla možnosť zmeniť si veľkosť písma priamo v prostredí stránky pri každom článku. Pribudli tiež voľne viditeľné tlačidlá na zdieľanie článkov na sociálnych sieťach, ale aj odoslanie článku na email a jeho tlač.

Vydavateľstvo avizuje, že všetky sekcie budú responzívne, t.j. dizajn sa automaticky prispôsobí pre zariadenie na ktorom ho užívateľ číta (smartfón, tablet, alebo PC). Články by sa mali aj rýchlejšie načítavať, web vo vydavateľstve optimalizovali tak, aby sa čitateľom pri jeho načítaní sťahovalo čím menej dát prenosu.

Nová aplikácia SME pre Apple iPhone a iPad

nová appka Apple SME.sk - 1Najčítanejšie spravodajstvo na slovenskom internete je čitateľom po novom dostupné v praktickej aplikácii pre iPhone a iPad a ponúka tak rýchly prehľad správ o tom, čo sa práve vo svete deje.

Aplikácia ponúka pohodlný a rýchly prístup k najdôležitejším správam z titulky SME.sk.

A tak ako web SME.sk, aj aplikácia ponúka najnovšie správy zo spravodajskej časti a články z jednotlivých sekcií, ale aj aktuálne videá z TV SME, správy z blogov SME, správy z regiónov, diskusie, predpoveď počasia ale aj možnosť ukladať si obľúbené články.

Nové predplatné SME.sk bez reklám

Petit Press ponúkne svojim čitateľom, ktorí nemajú v obľube zobrazenie reklamy na webe, nový typ elektronického predplatného pre SME.sk, bez reklám.

Blokovanie reklám je iste veľmi progresívny krok vydavateľstva, nie je však isté ako ho prijmú zadávatelia reklám, aj keď čitateľov isto poteší.

Takéto e-predplatné bude v sume 4,99 eur na mesiac, v ponuke i naďalej ostáva aj klasické e-predplatné s vyobrazením reklám v sume 2,99 eur mesačne, resp. za výhodnú sumu 29 eur na rok. Vydavateľstvo Petit túto službu ponúka prostredníctvom systému paywall (platobnej brány) v spolupráci so spoločnosťou Piano Media.

O vydavateľstve Petit Press

Vydavateľstvo Petit Press okrem najnavštevovanejšieho spravodajského servera na Slovensku SME.sk, ktorý má viac ako dva milióny unikátnych návštevníkov mesačne  vydáva aj viac ako 30 regionálnych a celoslovenských titulov s týždenným predaným nákladom vyše 600 tisíc výtlačkov v slovenskom, maďarskom a anglickom jazyku.

Do jeho portfólia patria okrem siete regionálnych týždenníkov MY aj denníky SME, Új Szó a Korzár a týždenníky, ako Vasárnap, TV Svet, The Slovak Spectator, ale i sieť bezplatných schránkových novín ECHO, mesačníky Lišiak, Doma v záhrade, Magazín zdravia a Natankuj auto.

Petit Press vlastní najmodernejšiu tlačiareň v regióne, inštaláciu Wifag z roku 2010 a pôsobí aj v oblasti distribúcie tlače.

V novembri 2014 došlo k prevzatiu časti vydavateľstva Petit Press finančnou skupinou Penta Investments, ktorá však aktuálne vlastní len menšinový 45%-ný podiel a reálne tak na chod vydavateľstva nemá žiaden personálny, ani redakčný vplyv. Viac informácií.

V novembri 2014 došlo i k zmene na poste šéfredaktora denníka SME odchodom Matúša Kostolného do projektu N, ho na poste šéfredaktora SME nahradila dovtedajšia šéfredaktorka novín The Slovak Spectator Beata Balogová, ktorá vedie denník SME dodnes. Je v poradí štvrtým šéfredaktorom denníka SME po Karolovi Ježíkovi (1993 – 1998), Milanovi Šimečkovi (1999 – 2006) a Matúšovi Kostolnom (2006 – 2014). Viac informácií.

„Mojou víziou pre denník SME je udržanie jeho nezávislosti, aby noviny naďalej prinášali čitateľom všetky informácie, ktoré čitatelia potrebujú k tomu, aby si dokázali vytvoriť objektívny obraz spoločnosti. Lebo v konečnom dôsledku ide o čitateľa, on je zamestnávateľ novinára, “ povedala na margo svojho menovania Beata Balogová.

Všetky správy o vydavateľstve Petit Press > pozri

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu