Spravodajský portál Aktuality.sk má nový a prehľadnejší dizajn. Je moderný, výborne sa v ňom vyhľadáva a číta obsah a ako prvý v rámci portfólia vydavateľstva Ringier Axel Springer je aj responzívny. Vydavateľstvo plánuje aj jeho obsahové posilnenie. 

Oproti pôvodnej grafickej koncepcii web sprehľadnili a zmodernizovali v ňom jednotlivé prvky. Hlavnou novinkou však nie je úplný prechod portálu k responzívnemu dizajnu, ale časová os, tzv. time line, ktorá sa nachádza v ľavej časti webu pod označením Rýchle správy. Vizuálna časová os tak podčiarkuje spravodajský charakter webu a sprostredkúva čitateľom správy „minútu po minúte“.

„Web vyjadruje filozofiu vydavateľstva ponúkať čitateľom obsahovo exkluzívne informácie v príťažlivom dizajne. Škála nových funkcií a zmien vyjadruje blízkosť k čitateľovi a pochopenie jeho potrieb. Aktuality sa tak stávajú serióznym médiom na slovenskom trhu,” uvádza šéfredaktor Peter Bárdy.

Ďalšou novinkou webu je rozšírenie obsahu hlavnej stránky. Zmena sa dotkla aj členenia titulnej stránky. Na hlavnej stránke budú Aktuality.sk naďalej klásť dôraz na články a názorové materiály. Užívateľ tu nájde najdôležitejšie udalosti dňa, technologické a športové spravodajstvo, ženské či lifestylové magazíny.

Aktuality.sk sa snažia byť nielen obsahovo, ale aj technologicky o krok ďalej, čomu zodpovedá aj funkcia „lazy load”. Ide o postupné dočítavanie obsahu pri scrollovaní užívateľa na webe. Zmenami z funkčnej stránky prešli aj servisné služby ako TV program, počasie či horoskopy. Podstránky sú navzájom prelinkované a tiež responzívne.

„Ambíciou je prinášať nielen zaujímavé témy, ale aj zážitok z čítania. S faceliftom portálu teraz prinášame väčší komfort a obsah, zároveň zvýrazňujeme aj autorov. Celková podoba je čitateľsky príťažlivejšia s väčšími fotografiami a výraznejším priestorom na názorové materiály. Pevne veríme, že redizajnom portálu Aktuality.sk prispejeme k spokojnosti a pohodliu našich čitateľov,“ dodal šéfredaktor Peter Bárdy.

Spoločnosť Ringier Axel Springer Slovakia, a. s., je najväčší multimediálny vydavateľský dom na Slovensku. Vydáva absolútne najčítanejší a bulvárny denník Nový Čas. Vo svojom portfóliu má aj magazíny, knihy, online portály, e-shop a aplikácie pre iPad, iPhone a Android. Od decembra 2010 vlastní vydavateľstvo Ringier Axel Springer Slovakia 70 % podiel v spoločnosti Azet.sk, ktorá je jednotkou na slovenskom internetovom trhu.

Pozrite si ako porovnanie predchádzajúci web:

Aktuality.sk 22.3.2015-zdroj-web.archive.org
Aktuality.sk 22.3.2015 (zdroj: web.archive.org)

 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu