Mediálny dom Economia v Čechách začiatkom septembra spustil novú podobu spravodajského portálu Aktuálně.cz. Zásadné zmeny sa týkajú domovskej stránky, detailov článku a aj mobilnej verzie.

Zmyslom týchto zmien je zvýrazniť silné obsahové stránky webu Aktuálně.cz, zvýšiť čitateľský komfort a ponúknuť svieži vizuálny štýl.

Po novom Aktuálně.cz stojí graficky na troch základných farbách – modrej, šedej a červenej, ktoré ilustrujú hlavné domény webu.

Tými sú multimédiá, či už v podobe pôvodnej videoprodukcie alebo infografiky, autorské komentáre, blogy a tiež on-line prenosy z najdôležitejších domácich i zahraničných udalostí.

Samostatnou kapitolou je potom nová mobilná verzia. Tá vychádza v ústrety predovšetkým užívateľom, ktorí ocenia rýchly spravodajský servis koncentrovaný do krátkych, informačne hodnotných správ.

Mobilná verzia umožní užívateľom čítanie týchto krátkych správ bez dlhého čakania a načítania, teda aj v situácii, keď nebudú pripojení k internetu.

„Pretože počet prístupov z mobilných zariadení stúpa medziročne takmer o sto percent, snažili sme sa tejto oblasti venovať najväčšiu starostlivosť a skúsiť prísť s novým pohľadom a spôsobom, ako našim čitateľom predložiť to najzásadnejšie, hoci budú mať iba pár minút času,“ vysvetľuje Roman Latuske , generálny riaditeľ vydavateľstva Economia.

Novo si budú môcť užívatelia aktivovať aj zasielanie najaktuálnejších správ zadarmo na mobilné telefóny prostredníctvom aplikácie WhatsApp.

Proces vývoja nového webu sprevádzalo niekoľko užívateľských testov, okrem iného aj za pomoci očnej kamery, ktorá pomohla odhaliť, aké časti webu užívateľa najviac zaujímajú a čo naopak pôsobí rušivým dojmom.

Podarilo sa tak vylepšiť užívateľský zážitok a komfort pri čítaní. Na testovaní nového webu sa podieľala firma UX Focus.

Porovnajte, Aktuálně.cz, predtým a teraz:

aktualne.cz-20.8.2015-prtsc-webarchive.org
Aktuálně.cz, 20. augusta 2015 (Zdroj: web.archive.org)

 

 

prtsc 27.9.2015-aktualne.cz
Aktuálně.cz, 27. septembra 2015

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu