Po šiestich rokoch sa výrazne mení vzhľad spravodajského portálu Lidovky.cz. Sú vzdušnejšie, prehľadnejšie, jednoduchšie. Za viac ako pätnásť rokov nepretržitej online prevádzky Lidovky.cz vyrástli nielen informačným záberom a ponukou služieb.

„Chceli sme, aby už z hlavičky bolo zrejmé, že aj keď server prináša pôvodný obsah odlišný od papierových Lidových novín, hrdo sa hlási k ich tradícii. Kládli sme dôraz na to, čím sú Lidovky.cz mimoriadne: pôvodné spravodajstvo a stĺpčeky renomovaných autorov, „ hovorí Radek Kedroň, šéfredaktor servera Lidovky.cz.

Hlavná strana si aj naďalej zachováva základnú štruktúru tak, aby čitateľ pri rýchlom prezretí získal základný prehľad. Po hlavných správach nasledujú kľúčové rubriky Domov, Svet, Biznis, Kultúra a Šport.

Zmizli plochy určené pre lifestylové rubriky, po novom majú na hlavnej stránke jeden veľký blok, ktorý je mixom toho najlepšieho z týchto sekcií. Zmizla tiež povinná navigačná lišta. Čitateľ si tak môže sám určiť, aké odkazy chce v záhlaví hlavnej stránky vidieť.

Ak si sám nevyberie, systém mu uloží sám tie, ktoré navštevuje najčastejšie. Pod redizajnom sú autorsky podpísaní – vedúci grafického štúdia Lidových novín Štěpán Korčiš a projektový manažér Jiří Špaček.

novy dizajn-lidovky.cz-prtsc-19.5.2015
nový dizajn lidovky.cz

„Skúšame tiež odvážnejšie výškové formáty fotografií. Zmeny zaznamenali aj samotné články. Okrem modrej lišty, ktorá čitateľa v rôznych obmenách sprevádza celým webom, pribudli medailóniky autorov pri hlavných textoch. V pätičke článku nájde čitateľ zhustený obsah celého webu. Od najčítanejších článkov cez texty, ktoré zatiaľ nečítal, až po fotogalérie dokumentov alebo stránku spomienok na našich padlých vojakov, „ predstavuje nový dizajn Jiří Špaček, projektový manažér.

„Súčasťou redizajnu bola aj revízia reklamných pozícií: zmizli menšie reklamné pozície, zostali len veľké viditeľné formáty, ktoré putujú s čitateľom,“ hovorí Karel Vizinger, obchodný riaditeľ tímu Internet, z mediálnej skupiny MAFRA.

Okrem nového vzhľadu server prináša aj obsahové novinky. Každý večer jeden z editorov publikuje komentovaný výber hlavných správ dňa.

Po úspechu cestovateľského seriálu Češi v cizině spustili Lidovky.cz sériu rozhovorov s Čechmi, ktorí sa presadili vo svetovom biznise.

Pravidelné stĺpčeky do rubriky Jídlo pod palbou píše každý týždeň gurmán Roman Vaněk či šéfkuchár Jan Punčochář.

Predchádzajúci dizajn portálu lidovky.cz, pred zmenou:

stary dizajn-lidovky.cz-zdroj-web.archive.org-5.5.2015
predchádzajúci dizajn lidovky.cz, zo dňa 5.5.2015 (zdroj: web.archive.org)

 

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu