Webumenia.sk obsahuje výtvarné diela zo zbierok slovenských galérií a po viac ako štyroch rokoch má nový dizajn a funkcie.

Web umenia ponúka až 64.000 diel zo zbierok Slovenskej národnej galérie, Oravskej galérie v Dolnom Kubíne, Liptovskej galérie Petra Michala Bohúňa v Liptovskom Mikuláši, Galérie umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch a Galérie mesta Bratislavy.

Podstatná časť autorov na Webe umenia má svoj vlastný profil, v ktorom si môžete pozrieť ich „sociálnu sieť“ – prepojenia so študentmi, s učiteľmi a so spolupracovníkmi, spolu s mestami, kde sa narodili a pôsobili.

Prehľad umelcov a ich tvorby sa tak dopĺňa aj o regionálny rozmer a bude sa postupne rozširovať o zbierky ďalších galérií. Výraznými zmenami prešlo aj vyhľadávanie.

Pri navigácii na stránke napomáha návštevníkovi automatické dopĺňanie mena autora a názvu diela, širšie možnosti ponúka aj dopĺňanie synoným a rôznych tvarov vyhľadávaných slov. Je možné vyhľadávať aj podľa farieb, prehliadať si umenie podľa miest na mape, alebo si ukladať obľúbené diela do vlastného profilu.

Mobilná generácia ocení responzívnu verziu webu, ktorá sa automaticky prispôsobuje veľkosti tabletu alebo mobilného telefónu.

Novinkou na Webe umenia je sprístupnenie digitálnych reprodukcií autorskoprávne voľných diel. Záujemcovia si ich môžu stiahnuť v pôvodnej veľkosti a využiť na rôzne účely, či už ide o umiestnenie na vlastnú webstránku, tlač, alebo ďalšiu digitálnu úpravu.

Pracovníci SNG budú priebežne Web umenia dopĺňať o videá s nahovoreným výkladom od kurátora, články približujúce výtvarné techniky alebo tematické kolekcie diel. Predstavia tak umelecké diela v atraktívnom podaní a širších súvislostiach.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu