zdroj: Igor Brossmann, reklamná agentúra

Málo ľudí si uvedomuje, že v tomto roku nielen pre nás bude veľmi komplikované ísť na letnú dovolenku do zahraničia, ale že aj ľudia zo zahraničia budú mať veľmi komplikované prísť dovolenkovať k nám Slovensko. To je príležitosť naplno si cez leto vychutnať to, čo máme doma.

Keby mohli, išli by aspoň na 2 týždne na letnú dovolenku na Slovensko. Viete prečo?
Lákajú ich malebné zelené kopce, 27 morí a 250 km príjemných cyklotrás. To všetko ponúkajú pozostatky obrovského prehistorického Stratovulkánu, ktorý sa rozprestiera v okolí Banskej Štiavnice.

„Čo môžete vidieť a zažiť v okolí Banskej Štiavnice nájdete na stránke www.banskastiavnica.travel/letna-dovolenka od soboty, 30. mája. Ubytovatelia z regiónu Štiavnica pripravili na toto leto pre dovolenkárov špeciálnu akciu Noci zdarma. Zoznam 50 ubytovateľov spolu so 700 lôžkami, ktorí sa do tejto akcie doteraz zapojili, nájdete tiež od soboty na stránke,“ povedal Igor Kuhn, riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Štiavnica.

Pani primátorka Nadežda Babjaková vysvetľuje: „Keď sa povie Banská Štiavnica, veľa ľudí si predstaví iba uličky najromantickejšieho mesta na Slovensku, kam sa chodí na výlet alebo na víkend. A pritom Banská Štiavnica spolu s okolitými zelenými sopečnými kopcami a unikátnou sústavou 27 jazier je ideálnym miestom na 2-týždňovú rodinnú dovolenku plnú rôznorodých zážitkov.“

„Na rozdiel od mnohých iných turistických regiónov Slovenska je Región Štiavnica ešte stále veľmi pokojné a kľudné miesto. Nenájdete tu žiadne veľké hotely, preplnené aquaparky či upchaté turistické chodníky. Ba práve naopak, Región Štiavnica je známy tým, že má rozľahlú sieť príjemných turistických chodníkov, nenáročných cyklotrás. Každý deň sa môžete kúpať v inom jazere a nájdete tu ubytovanie v odľahlých chatkách, na súkromí či v malých penziónoch a hotelíkoch. Je to ideálne miesto na letnú dovolenku pre tých, ktorí práve v tomto roku hľadajú viac súkromia a bezpečného odstupu od iných dovolenkárov, “ povedal Igor Kuhn.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu