Staviť pri výrobe reklamného spotu na čierny humor je odvážny krok, ktorý sa v prípade agentúry Martin Agency pre klienta Donate Life, stretol s úspechom. Tento druh reklamného spotu v rámci darcovstva orgánov, je úplne novým prevedením, aké sa pri tomto type propagácie doteraz štandartne nepoužívalo.

Hviezdou trojminútového spotu propagujúceho darcovstvo orgánov, s názvom „Najväčší debil na svete“, ktorý bližšie predstavil vo svojom článku Adweek, je chlapík menom Coleman F. Sweeney, ktorého stvárnil herec Thomas Jane.

V reklamnom spote je v skratke zobrazený život tohto človeka, ktorý nie je práve najpríkladnejší, napríklad aj tým, že pije, dokonca kradne, správa sa neúctivo k ľudom, zvieratám a deťom a každý o ňom v meste vie, že je kretén, no aj napriek tomu si získa uznanie týchto ľudí, pretože podpísal darcovstvo svojich orgánov.

Príbeh zachytáva túto skutočnosť, keď počas objednávania jedla v reštaurácii náhle skolabuje a odvezie ho sanitka, no jeho peňaženka zostane spadnutá na zemi v reštaurácii.

Mladá servírka, ktorú predtým nepríjemne atakoval, v tejto peňaženke nájde preukaz darcu orgánov a rozhodne sa zorganizovať kroky k tomu, aby bola tomuto človeku vzdaná úcta za jeho rozhodnutie po svojej smrti zachrániť iné ľudské životy.

 

Cieľom spoločnosti Donate Life pri zadávaní zákazky pre Martin Agency bolo dosiahnuť, čo najväčší počet registrácii na darcovstvo.

Martin Agency sa domnievala, že tento cieľ môže dosiahnuť iba prostredníctvom originality, neúcty a komédie, teda jazykom, ktorý charakterizoval cieľovú skupinu.

Výsledkom bol hit, ktorý dosiahol viac ako 80 miliónov videní v 76-tich krajinách po celom svete, dokonca sa objavil aj v hodnotení Forbes.

Všetko toto viedlo k dosiahnutiu cieľa kampane, ktorým bolo získať viac darcovských registrácií. Donate Life zaznamenal po spustení kampane od 149 do 1022 registrácií denne, čo je zvýšenie o 586 %.

Kampaň je pozoruhodná aj tým, že je nezisková, nebol pri nej žiadny mediálny alebo produkčný rozpočet a čas a talent všetkých zúčastnených, vrátane agentúry, hercov a známych filmárov Willa Speck a Josha Gordon, ktorí pracovali napríklad aj pre Pepsi a Samsung, boli darované.

Tento druh reklamného spotu v rámci darcovstva orgánov, je úplne novým prevedením, aké sa pri tomto type propagácie doteraz štandartne nepoužívalo. Od motýľov, dúhy a iných jemných vecí sa prešlo k drsnejším a realistickejším veciam, ktoré si získali popularitu.

„Vedeli sme, že to nemôže byť niečo pasívne, že to nemôže byť len ďalšie video,“ povedal pre Adweek Brett Alexander, SVP výkonný filmový producent.

Alexander tiež zdôrazňuje, že majstrovské rozprávanie je pre obchodníkov dôležitejšie ako inokedy. „Niečo, čo človeka upúta, je niečo, čo si zapamätá. Je tu taká túžba po veľkých príbehoch či už v televízii, filmoch, alebo online obsahu. To, je to čo toto publikum prináša, ľudia príbehy a príspevky, ktoré majú radi a ktoré sa im páčia, zdieľajú so svojimi priateľmi online, a to je to, čo hovorím po celú dobu svojim zamestnancom, ak môžeme rozprávať príbehy, ktoré prinášajú kliknutia, je to vyhratá hra, “ dodal pre Adweek Brett Alexander.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu