Spoločnosť Xerox sa môže pochváliť tým, že už v roku 1997, čiže tridsať rokov predtým ako sociálne siete spôsobili revolúciu v mediálnom svete, sa jej podarilo vytvoriť reklamný spot, ktorý sa stal jedným z najobľúbenejších televíznych reklám, dnes by mohla byť pokojne označovaná ako virálna.

Hrdinom spotu, ktorý sa vysielal počas Super Bowl XI (finálový zápas, ktorým vrcholí play-off severoamerickej National Football League v americkom futbale), bol brat Dominik, ktorý bravúrne, s pomocou kopírky vyriešil ťažkú úlohu napísať 500 kópií jedného dokumentu, ktorú dostal od svojho nadriadeného. Na reklamu upozornil Adweek.com

Takmer o štyri desaťročia neskôr prichádza spoločnosť Xerox s remake pôvodného spotu, ktorý je upravený pre súčasnú modernú dobu.

Novým spotom, ktorý je remake pôvodného spotu z roku 1997, chce spoločnosť Xerox vzdať úctu reklame, ktorá sa stala synonymom pre kopírovacie stroje Xerox.

Reklamný spot s novým bratom Dominikom, ktorý sa taktiež musí popasovať s ťažkou úlohou, ktorej súčasťou je tentokrát aj preloženie dokumentu do viacerých jazykov, je dielom reklamnej agentúry Y&R New York.

Spracovanie reklamného spotu je naozaj veľmi identické s pôvodným spotom, ale tentokrát v modernom prostredí a zároveň vynikajúco objasňuje skutočnosť, že Xerox nezaspal na vavrínoch a v rámci doby sa rozvíjal a napredoval, ako napríklad aj tým, že kopírka dokáže dokumenty prekladať do viacerých jazykov či posielať on-line.

Dôvod pre ktorý Xerox pristúpil k remake reklamy spred tridsiatich rokov je ten, že túto reklamu si v televízii žiadali opäť vidieť samotní diváci a to najmä počas každoročného Super Bowl.

Spočiatku agentúra Y&R New York o prerobení reklamy z roku 1997 iba žartovala, no nakoniec sa zo žartu stala realita, ktorá sa v USA bude v televízii vysielať v 60 a 30-sekundovej verzii, no narozdiel od svojho predchodcu nebude reklamou Super Bowl.

Britský komik Ross Hatt, ktorý si nedávno zahral v reklame na SodaStream, stvárnil nového brata Dominika:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu