Super Bowl – finále národnej futbalovej ligy (NFL) je najsledovanejšou televíznou udalosťou v USA. Preto ceny za 30 sekundové reklamné spoty dosahujú astronomických cien až 5 miliónov dolárov za jedno odvysielanie.

Zápas v televízii sleduje približne viac ako 100 miliónov divákov. Zatiaľ posledný 50. ročník Super Bowlu bol druhým najdrahším v histórii. Počas tohto zápasu sa vysielalo celkovo 62 reklamných spotov 53 rôznych značiek, od 46 zadávateľov.

Počas prenosu Super Bowl 2016 bolo odvysielaných celkom 49 minút a 35 sekúnd reklám, čo predstavovalo až 22% z celkového vysielacieho času, čo tento Super Bowl radí na tretie miesto za roky 2014 a 2015. Čítajte viac.

Asi najznámejšia reklama vôbec, ktorá bola uvedená na Super Bowl (v roku 1984) je reklama spoločnosti Apple na nový Macintosh v duchu antiutopického románu pod názvom 1984 od George Orwella (z roku 1949):

Pozrite si náš výber reklám značiek, ktoré sa budú prezentovať na tohtoročnom 51. Super Bowl 5. februára 2017:

Mercedes-Benz AMG GT Roadster (agentúra: Antoni – Germany)
Bratia Coenovci sú za reklamou na Route 66 pre značku Mercedes-Benz v hlavnej úlohe s hercom Petrom Fondom. V minulosti nakrútili také hity, ako Big Lebowski, či Fargo.

Wix.com – Big Game

Roomba Cats – selfpromo GoDaddy (agentúra: GoDaddy)
https://www.youtube.com/watch?v=Mao8hwr1Tsw

Skittles – Romance (agentúra: Adam&EveDDB)
https://www.youtube.com/watch?v=5QKEQGvIql0

TurboTax – Humpty Fall (agentúry: Grupo Gallegos, Wieden + Kennedy Portland)
https://www.youtube.com/watch?v=wgh6K1TXw28

Viac reklamných spotov nájdete na webe Spoty > pozri 

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu