Agentúra rozvešala na sochy vo viacerých mestách gitary, ktoré si prekvapení ľudia mohli zobrať so sebou. Udalosť bola súčasťou uvádzacej guerilla marketingovej kampane e-shopu Kytary.cz, ktorý vstúpil na Slovensko.

guerilla kampan eshopu kytary.sk - obr. 1
zdroj: Elite Solutions

V Čechách je e-shop už zabehnutým obchodom s gitarami, ktorý dokonca získal ocenenie v súťaži Shop roka v ČR. Na Slovensku ho bolo e-shop ale potrebné uviesť a predstaviť fanúšikom gitár. Postarala sa o to reklamná agentúra Elite Solutions so svojou marketingovou kampaňou.

Najprv vytipovala slovenské mestá, ktoré vybrala podľa najväčšieho počtu objednávok, ktoré prichádzali do e-shopu Kytary.cz zo Slovenska. Potom sochám vo vybraných mestách v ranných hodinách zavesila gitary.

Zaskočení okoloidúci tak v mestách, ako Bratislava, Banská Bystrica, Košice, Žilina a Trenčín mohli nájsť a zobrať si novučičké gitary. Kampaň transponovala aj na sociálne siete, kde si sochy s gitarami na fotografiách ľudia spontánne zdieľali. V Bratislave dokonca zažili aj jednu živú sochu.

Druhá časť kampane zahrňovala exhibíciu – kamerový prenos formou live streamu, na ktorom mohli diváci sledovať cestu prvej objednávky z e-shopu Kytary.sk až k svojmu zákazníkovi.

Gitara absolvovala cestu z modřanského skladu z Českej republiky a cestovala takmer štyri hodiny až k svojmu prvému zákazníkovi na Slovensko na free party, ktorú agentúra pri tejto príležitosti zorganizovala v priestoroch bratislavskej Undead Areny.

post udalosti na facebooku - sucast guerilla kampane eshopu kytary.sk

Na tejto launch party pod názvom Guitar Lover Session na troch pódiách pre milovníkov gitár vystupovali garážové kapely a rockeri, napr. herec Robo Roth, alebo spevák Lasky.

Odporúčame pozrieť si video celé, aby ste nasali tú úchvatnú atmosféru! :)

Priamo na mieste prebiehal aj event na dotvorenie atmosféry podujatia, jeho súčasťou bola výstava vzácnych kúskov gitár, ale aj živé tetovanie modelky priamo logom e-shopu Kytary.sk.

Reklamná agentúra Elite Solutions zastrešuje komunikáciu značkám ako O2 Slovensko, VÚB banka, VIAMO, Sberbank alebo Soitron a pôsobí na slovenskom trhu už viac ako 8 rokov.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu