Reklamná agentúra ZARAGUZA získala prestížne ocenenie FWA award za aplikáciu Heineken City Symphony. Webového Oscara tak získala ich úplne prvá 3D realtime zvuková mapa na svete.

Favourite website award je najhodnotnejšie a najuznávanejšie ocenenie, ktoré môže web stránka získať. Vyhrať ho je pocta, keďže kreativitu, originalitu, dizajn, obsah a jedinečnosť stránok z celého sveta každodenne posudzuje porota zložená z profesionálov v oblasti marketingu. ZARAGUZA však prišla s jedinečným nápadom, vďaka ktorému ocenenie FWA Site of the day dostala.

Pozrite si videu s demo ukážkou aplikácie:
https://www.youtube.com/watch?v=ANVW2iWqyBU&oref=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DANVW2iWqyBU&has_verified=1

 

Zadaním bolo vytvoriť digitálny výstup na globálnu komunikačnú tému „cities“, slúžiaci však iba ako doprovod k real life expozícii, ktorú mal Heineken na výstave Designblok v Prahe. Aj vďaka slobodnému zadaniu sa kreatíva na chvíľu premenila na hudobných skladateľov a správnym mixom všetkého, čo sa v meste na digitálnej rovine deje, pridaním zvukovej a obrazovej roviny vznikla symfónia veľkomesta. Klient už pri prezentácii sedel doslova na okraji stoličky.

Heineken City Symphony je prvá real time audiovizuálna 3D mapa na svete a vďaka nej môže užívateľ v reálnom čase sledovať všetko, čo sa v meste Praha deje. Vďaka napojeniu tweetov, instagramových fotiek, Foursquare checkinov, „lajkov“ a pohybu mestskej hromadnej dopravy na zvuk vytvára všetko dianie v Prahe unikátnu symfóniu, ktorá nikdy nie je rovnaká.

Rovnako ako mesto nikdy nespí a neustále sa mení. Vďaka najmodernejším technológiám sa tak podarilo vytvoriť unikátny audiovizuálny umelecký projekt, ktorý ponúkne ľuďom absolútne nekonvenčný pohľad na mesto, ktoré poznajú.

Výhra potešila nielen agentúru, ale aj klienta, ktorý je nadšený ohlasom medzi ľuďmi, kolegami aj záujmom médií.

Koncert symfónie veľkomesta si môžete pozrieť na webovej stránke > TU

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu