Zdeněk Pohlreich (foto: TV Prima)

So začiatkom letných prázdnin sa na televízne obrazovky vracia dnes už legendárny televízny program s českým šéfkuchárom Zdeňkom Pohlreichom. Na obrazovkách kanálu Prima PLUS uvidia diváci vždy v utorok večer program Áno, šéfe!, ktorý za posledné roky výrazne zmenil tvár gastronómie nielen v Česku.

Zdeněk Pohlreich a Jaro Židek, boli už pred štartom nakrúcania známeho programu úspešní a uznávaní šéfkuchári, stali sa v Česku i na Slovensku najznámejšou tvárou poctivej kuchyne a zodpovedného prístupu majiteľov gastronomických podnikov ku svojim zákazníkom.

Od roku 2009 Pohlreich navštívil desiatky reštaurácií. Okrem českých, aj niekoľko na Slovensku, v USA či Nemecku. Veľká časť z nich získala práve návštevou kuchárskeho šéfa nový impulz a dodnes patria medzi najvychytenejšie vo svojom regióne.

Iné však už patria len minulosti, pretože poctivé podnikanie v gastronómii nie je také jednoduché, ako si možno mnohí mysleli. Vďaka programu Áno, šéfe! sa o tom presvedčili milióny divákov v Česku i na Slovensku.

Zdeněk Pohlreich v týchto týždňoch končí nakrúcanie poslednej premiérovej série Áno, šéfe! „Všetko má svoj začiatok, ale aj koniec. A ja si stojím za tým, že v najlepšom sa má prestať. Preto som rád, že mi Prima vyšla v ústrety a na konci sme sa dohodli. Áno, šéfe“ mám určite spojené so svojim prvým stretnutím s televíznym svetom, ale tiež s niekedy až neuveriteľnými ľudskými príbehmi a osudmi. A na niektorých sa skutočne zabudnúť nedá,“ hovorí hlavný protagonista po deviatich rokoch nakrúcania programu.

Kvôli medzinárodným licenčným právam nemohla FTV Prima hneď pri svojom vstupe na slovenský trh v januári 2017 ponúknuť tento svoj populárny program aj slovenským divákom. Tí ho však už poznali aj z vysielania domácich televíznych kanálov v minulosti.

A aj keď si na obrazovkách kanálu Prima PLUS získali veľkú obľubu aj ďalšie kulinárske programy so Zdeňkom Pohlreichom, napríklad len nedávno premiérové Rozpal to ve Španělsku, šéfe!, diváci sa neustále pýtali aj na možné vysielanie programu Áno, šéfe! FTV Prima sa preto aktívne zaujímala o možnosť priniesť populárnu reláciu na slovenské obrazovky a v súčasnosti už disponuje právami pre vysielanie Áno, šéfe! aj na Slovensku.

Vždy v utorok večer, po 21.35 h, sa tak diváci na Prima PLUS budú môcť preniesť so Zdeňkom Pohlreichom za kulisy reštaurácií, spoznať ich fungovanie a rady, ako sa majú zlepšovať. Samozrejmosťou sú vždy aj zaujímavé kulinárske inšpirácie od šéfa, ktoré môžu urobiť reštauračného kuchára z kohokoľvek.

Zdeněk Pohlreich (foto: TV Prima)
Zdeněk Pohlreich (foto: TV Prima)
Zdeněk Pohlreich (foto: TV Prima)

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu