zdroj: RTVS

Včerajšie pristátie americkej sondy na Marse priniesla RTVS divákom naživo v relácii Experiment špeciál: Naživo na Mars na Dvojke aj prostredníctvom streamu na sociálnych sieťach.

Prelomový vedecký moment si nenechalo ujsť 511 tisíc televíznych divákov a reláciu sledovalo ďalších 25 tisíc divákov online na webe a facebookovej stránke RTVS.

Moderátor Gregor Mareš privítal v štúdiu aj exkluzívneho hosťa – astronóma Jiřího Šilhu, ktorý divákom ozrejmil, prečo je táto misia veľmi dôležitým míľnikom pre NASA, ale zároveň aj celý svet.

Počas mimoriadnej relácie sa naživo pripojila aj astrobiologička Michaela Musilová, ktorá pôsobí na simulovanej misii na Havaji. Tam sa skupina expertov snaží napodobniť podmienky, ktoré sú na Marse. Ich úlohou je prežiť a vypestovať základné potraviny.

Relácia Experiment špeciál: Naživo na Mars dosiahla celkovú sledovanosť 258 tisíc divákov pri podiele na trhu 12,4% v cieľovej skupine 12+. Ide o najvyššie hodnoty od roku 2018, kedy bola relácia prvýkrát zaradená do vysielania verejnoprávnej televízie.

V najsledovanejšej minúte, o 21.40 h, sledovalo reláciu 336 tisíc divákov, pričom v čase od 21.35 h bola Dvojka nasledovanejšou televíznou stanicou. Mimo športových prenosov ide o najvyššiu sledovanosť programu Dvojky od decembra 2019.

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu