Daša Omastová (foto: RTVS)

Reportáž redaktorky a moderátorky Rádia Slovensko Daše Omastovej uspela na medzinárodnom festivale rozhlasovej tvorby Prix Bohemia Radio. Slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutočnilo vo štvrtok 4. apríla v Olomouci.

V medzinárodnej kategórii Reportáž získala druhé miesto za príspevok Červené nosy tešia nevyliečiteľne choré deti aj doma.

Do finále tejto kategórie sa so svojím príspevkom prebojovala aj redaktorka publicistiky Rádia Slovensko Klára Grausová. Medzinárodná porota hodnotila vo finále 15 reportáží autorov z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Nemecka a Ukrajiny.

„Mimoriadne ma potešilo hodnotenie poroty, v ktorej sedeli odborníci z celého sveta. Reportáže hodnotili naozaj podrobne z hľadiska kvality zvuku, strihu, mixovania, výstavby, obsahu, spracovania a výslednej emócie – aj preto je ich ocenenie pre mňa naozaj veľkou poctou,“ uviedla Daša Omastová.

Jej reportáž približuje prácu profesionálnych zdravotných klaunov v domácnosti nevyliečiteľne chorého dievčatka – Karinky. O zdravotných klaunoch robila už niekoľko príspevkov, takže si s nimi vybudovala vzájomnú dôveru.

„Aj preto RTVS ako jediné médium mohla zachytiť ich špeciálny program priamo doma v rodine nevyliečiteľne chorého dievčatka. Napriek tomu, že som už zažila niekoľko ich programov, tento bol aj pre mňa mimoriadny a zážitok vo mne doznieval ešte veľmi dlho,“ priblížila Daša Omastová.

Daša Omastová pracuje v Rádiu Slovensko piaty rok ako redaktorka publicistiky a rok aj ako moderátorka Kontaktov. Ako poznamenala, na svojej práci má najradšej to, že sa každý deň dozvie niečo nové, spoznáva výnimočných ľudí a ich príbehy, s mikrofónom sa dostane na zaujímavé miesta, o ktorých mnohí ani netušia. „Zbožňujem čaro a adrenalín živého vysielania,“ dodala.

Medzinárodný festival rozhlasovej tvorby Prix Bohemia Radio je tradičnou súťažnou prehliadkou toho najlepšieho z rozhlasovej tvorby. Jeho vyhlasovateľom a organizátorom je Český rozhlas. V aktuálnom 35. ročníku súťažili príspevky v kategóriách Dokument, Dráma, Reportáž a Multimédiá.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu