Zuzana Hanzelová, v reportáži RTVS

Portál Pluska.sk zverejnil 21. februára reportáž pod názvom „Obyvatelia Bratislavskej ulice v Žiline: Najprv zničili bytovku, teraz aj unimobunky“. Reportáž redaktora Pavla Konštiaka opisovala život rómov v núdzovom ubytovaní v unimobunkách, ktoré im poskytlo mesto, po tom čo rómom zhorela bytovka. K reportáži sa kriticky postavila reportérka RTVS Zuzana Hanzelová, ktorá na problém upozornila na sociálnej sieti a rozhodla sa priniesť vlastnú reportáž a objektívne ukázať v akých podmienkach rómovia žijú. Pluska.sk neskôr článok doplnila.

Pôvodný text reportáže Pluska.sk. Redakcia neskôr článok doplnila (>po kliknutí sa obr. zväčší<)

„Na veci sa vždy dá pozrieť z rôznych uhlov. Úlohou novinára je vždy hľadať všetky možné cesty. Redaktorovi Konštiakovi sa to pri probléme Rómov na Bratislavskej ulici v Žiline nielen, že nepodarilo. On spravil presný opak,“ vyjadrila sa kriticky na sociálnej sieti reportérka RTVS Zuzana Hanzelová.

„Obviňuje Rómov, že si zničili unimobunky. Podporuje to aj samospráva, konkrétne primátor Žiliny Igor Choma. Ten je podľa hovorcu sklamaný, že Rómovia si nevážia ubytovanie, ktoré dostali. Moje posledné správy pritom hovoria, že kontajnery sú v dobrom stave. Problém je, že do nich zateká,“ povedala Hanzelová.

„Poďme sa ale pozrieť na to, čo si tí Rómovia teda vážia alebo nevážia. Podľa článku býva 100 ľudí v 12tich unimobunkách. V prvom rade by bolo od samosprávy, aj novinára fér povedať, že Rómovia ich nedostali do daru, ale platia si za ne neuveriteľných 200 eur mesačne. Podľa posledných správ splácajú aj dlhy, ktoré mali voči mestu,“ dodala na sociálnej sieti Zuzana Hanzelová.

Pluska.sk neskôr článok doplnila.

Pozrite si reportáž RTVS, ktorú pripravili moderátorka Zuzana Hanzelová, redaktorka Laura Kellöová a kameraman Branislav Mihok. Príbeh chcú sledovať i naďalej:

***V Žiline zostávajú ľudia v kontajneroch***Z dočasného ubytovania sa môže stať domov na niekoľko rokov. Mesto Žilina vysťahovalo pred časom sto Rómov do unimobuniek. Dom, v ktorom dovtedy žili, dalo zbúrať. V bunkách spia na zemi aj 14-členné rodiny, deti si nemajú kde písať domáce úlohy. Rómsky splnomocnenec mesto kritizuje. Podľa neho už roky Rómom nijako nepomáha. Zuzana Hanzelova

Posted by Správy RTVS on 2. marec 2017

 

.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu